Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2008, 15:42   #73
Varg
 
Varg's Avatar
 
Reputacja: 1 Varg ma z czego być dumnyVarg ma z czego być dumnyVarg ma z czego być dumnyVarg ma z czego być dumnyVarg ma z czego być dumnyVarg ma z czego być dumnyVarg ma z czego być dumnyVarg ma z czego być dumnyVarg ma z czego być dumnyVarg ma z czego być dumnyVarg ma z czego być dumny
Ja i black metal? Nieee , niewiele zespołów , Samael , ewentualnie Immortal czy Behemoth. Szczerze - jestem katolikiem ( praktykującym , ale nie że jakiś mocherowy beret). Jeśli metal do death (dawniej wspomniane Paradise Lost) , jakieś eksperymenty z metalem ( Infectious Grooves , Primus) , ale najbardziej to lubie thrash. A darcie ryja - nazywajmy to growlingiem lub screamingiem - to instrument. Pamiętajmy jaka jest różnica między wokalistą a śpiewakiem - wokalista jest uczestnikiem grania , swój głos wykorzystuje jako instrument. Więc growling /screaming jest tym instrumentem nadającym grozę w death metalu , niczym głos demona przemawiający przez muzykę.

Co do przesłuchanych
Samael - Solar Soul

Świetny industrial / black metal. Są profesjonalistami w tym co robią . Po pierwsze - świetna okładka , świetne partie klawiszowe w takich utworach jak Slavocracy.
Sam Solar Soul stał się jednym z moich ulubionych kawałków wraz z Rain i Baphomet's Throne. Perkusista /klawiszowiec , bodajże Vorph , gra na perkusji na STOJĄCO , co było dla mnie sporym zdziwieniem. Świetne wokale , to przedewszytkim , nadają nieco mroczności , a cała płyta śmierdzi nieco takim wojskowym klimatem , kawałki są takie "marszowe" . Płyta jak dla mnie 9/10 bo są momenty nudne na płycie , ale kompozycje jak "Slavocracy" , "Ave" czy "Solar Soul" są esencją tej płyty

Aha ,Margoth, ten album to raczej "Dark Passion Play"

A co do KelThuzz'a to dla mnie epic to pewien klimat w stylu Manowar , a KelThuzz nawet nieraz sie zadeklarował jako epic , na last.fm jest otagowany jako epic , a folk to dla mnie coś takiego jak Finntroll , Amon Amarth czy Korpiklaani. A co do folku - jest w tym trochę racji , lecz on raczej śpiewa w klimatach słowiańskich ("Mój słowiański topór zmiażdzy wasze płuca!!!!!!!!11111!jeden") Ale sam Kelthuzz na forach o tematyce muzyki metalowej tak się pogrążył ,że wątpie ,że ktoś taki mógłby z taką opinią zrobić coś w stylu kariery.
 

Ostatnio edytowane przez Varg : 29-11-2008 o 15:48.
Varg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem