Wątek: RahXephon
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-01-2006, 20:54   #13
Tharivol
 
Reputacja: 1 Tharivol ma wyłączoną reputację
Jaki wniosek wypływa z większości powyższego posta?
Że stosunek do skomplikowania serii i dawkowania treści tudzież faktów jest wyłącznie kwestią gustu. A o nich się nie dyskutuje, dam więc fleischmanowi spokój z polemiką na ten temat :].

Cytat:
Ale gdyby Gainax miał kasę dostalibyśmy od razu coś na kształt EoE, no i EoE nie wnosi zmian do serii w przeciwieństwie do MP i niczego do niej nie dodaje.
Ponawiam prośbę... Można traktować MP jak się chce, ale różnice dowodzą, że to nie jest to samo, co seria, ani też nie jest jej uzupełnieniem. Oceniajmy te dwie produkcje osobno. Nawet jeżeli po wymieszaniu ich powstaje idealna całość.

Cytat:
To wytłumacz mi o co chodziło w zakończeniu serii? Co się właściwie tam stało?
Ogólnikowo: Ayato dokonał tuningu Ziemi. Połączył dwa wymiary: ten nasz i ten Mu, a także połączył dwa typy ludzi.

Trudno mi cokolwiek wyjaśniać, bo nie wiem, czego konkretnie nie rozumiesz :P.


Cytat:
Napisał fleischman
Nielogiczności. Dlaczego ludzie, świadomi celów Mu im pomagali?
Którzy? Tych dwoje wojskowych? Jeden z nich był żądnym władzy szaleńcem, a druga wierzyła, że cele Mu są tak naprawdę szczytne (szczerze mówiąc były, ale ich realizacja pozostawiała sporo do życzenia ).

Cytat:
Całe zamieszanie z kolorami krwi i zmienianiem się go też wydawało mi się dziwne.
Mu zostali przeniesieni do innego wymiaru, i to on działa w ten sposób, że zmienia skład chemiczny krwi, a więc i jej kolor. Tokyo zostało przeniesione do wymiaru Mu (jego granicę wyznacza ta kopuła wyglądająca jak Jowisz) i efekty te zaczęły działać również na jego mieszkańców.


Cytat:
Napisał fleischman
Czemu fundacja dała Vermiliony, które mogły niszczyć Dolemy, skoro sami byli Mulianami (chyba tak to się odmienia).
"Czystym" Mulianinem był tylko Bahbem. Reszta była albo ludźmi, albo ludżmi z Mu-phase we krwi.

Bahbem chciał dokonać tuningu Ziemi, by ponownie złączyć dwa wymiary, tak, jak zrobił to później Ayato. To Bahbem sprawił, że Mu przenieśli się do innego wymiaru i nie mogli stamtąd powrócić. Jemu udało się znaleźć sposób, Mulianom również, choć trochę później. Obydwie strony (Mu i Bahbem) chciały dokonać tuningu na własny sposób. Vermiliony miały osłabić Mu i zapewnić sukces Bahbemowi.


Cytat:
Napisał fleischman
Problem Ayato faktycznie był ciekawy, natomiast dość szybko i trywialnie rozwiązany. Ayato przekonał się kim jest jego matka i zdecydował ochraniać ludzi ponieważ tam była jego ukochana, końcowy wybór zostania "tunerem" także był podyktowany chęcią ochrony ukochanej. Tak przy okazji wkleję taki cytat z pewnej strony o Rahxephonie Wink
"Ayato is similar to many of the typical main characters in mecha animes, with his occasional reluctance to pilot and feelings of isolation."
NIe mówię, że sam tak myślę, bo jest to dość mocno spłycona charakterystyka, natomiast Ty go chyba troche za mocno pogłębiłeś. (IMO).
I znowu: kwestia odczuć
Cytat:
Napisał fleischman
Shinji. "i mustn't run away" to podstawowe jego zdanie, natomiast nie uznajmy go za jedyny jego problem. Ayato prowadził Xephona ponieważ: "mógł" i ponieważ "chciał ochraniać innych". Shinji prowadził go mimo, że nie chciał. A robił to ponieważ, zależało mu na innych, chciał dogadać się z ojcem, chciał czuć się potrzebny, chciał się odnaleźć w społeczeństwie bo do tej pory żył tylko z nauczycielem. Problemy może i bardziej błahe, natomiast bardziej "normalne" i typowe dla przeciętnego oglądającego tudzież piętnastolatka, oraz samo anime bardziej się na tym skupiało a nie traktowało tego jako coś co jest przy okazji tak jak to ma miejsce w RX. Także umotywowanie i pobudki są bardziej zaawansowane, kiedyś czytałem fajne studium nad psychologią bohaterów NG:E.
subiektywnych. IMHO ty za bardzo pogłębiłeś charakterystykę Shinji'ego.

Hmmm... Z tym utożsamianiem się to ja bym tak nie przesadzał -_-. Widzisz, większość nastolatków jest jednak mniej zakompleksiona niżmłody Ikari, nie mają tak daleko posuniętych problemów rodzinnych i ograniczonych zdolności empatycznych. Pod względem utożsamiania się z Shinjim lub z Ayato wybieram tego drugiego, co nie oznacza, iż jest on zwykłym nastolatkiem .
 
__________________
EVAholic ^_^
Tharivol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem