Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-12-2008, 16:41   #1
Hawkeye
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 1 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Afryka drugiej połowy XIX wieku

Do założenia tego tematu zainspirowała mnie sesja merilla "Tajemnice Czarnego Lądu". Szczerze powiedziawszy, ten okres nigdy nie był moim "konikiem". Praktycznie moje zainteresowania w tym temacie, ograniczyły się do historii politycznej/militarnej, a jeżeli chodzi o inne aspekty, to jak do tej pory, potraktowałem je po "macoszemu". Można powiedzieć, że jest to pewnej mierze temat wspomagający dla tej sesji , ale przecież wypowiadać nie muszą się tylko jej gracze, chociaż nie ukrywam, że taka wymiana opinii, wiedzy może okazać się w niej przydatna .

Takie pytanie do was, jak wy widzicie Afrykę tamtych czasów? Jej ludność - rdzenną, ale chyba przede wszystkim napływową - kolonizatorów, czy ich potomków.

Zaczynając ode mnie i patrząc na to z politycznego punktu widzenia (chociaż pomijając nazwy konkretnych państw, to można sobie sprawdzić) - to oczywiście zależność od metropolii, to co zresztą widać do dzisiaj. Przecież kraje te musiały być jakoś zarządzane, rozwiązania kopiowana z metropolii. Poza tym Afryka jest miejscem sporów i walk mocarstw, zdarzają się konflikty nie asymetryczne, ale nie ma ich tak wiele jak w dzisiejszych czasach.

A jakimi przymiotnikami można by opisać ten kontynent w tamtych czasach? Tajemniczy - toż jeszcze parę rzeczy do naniesienia na mapy pozostało, niebezpieczny - choroby, zwierzęta, ludzie ... po prostu idealne miejsce dla przygód .. dziewicze

A co wy o tym sądzicie?
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem