Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-12-2008, 22:44   #5
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Na wstępie powiem, że w swoim poprzednim poście popełniłem stylistyczno - składniową katastrofę (nie wiem użyte kontekstowo w dwu kolejnych zdaniach), ale nie będę poprawiał

Odpowiadając na pytanie:
Ponieważ PbF opiera się na opisie poszczególnych elementów - myślę, że jedną z form jest opis na żądanie. Analogicznie do zajęć z plastyki - grupa siada i rysuje zadany przedmiot. Tutaj moglibyśmy określić, że chętni są zobowiązani do umieszczenia w temacie zadanego opisu. Opis taki również zamieszcza "prowadzący" zajęcia - następnie następuje dyskusja nad "pracami". Początkowe lekce byłyby prostymi wprawkami (budynek, wnętrze, okolica, etc), później postacie, twarze, dalej akcje i dynamika opisu...

Drugą formą jest zamieszczenie "kawałka niezłego tekstu", omówienie go - środki artystyczne, stylistyczne i inne ..yczne, a potem zabawa w napisz to tak samo tylko inaczej (było wnętrze średniowiecznej karczmy - zastosuj omówione środki i napisz opis nowoczesnego wnętrza)

Dalej "popraw mnie" - dla odważnych. Uczen pisze tekst na zadany temat, a mistrz go poprawia (to może być wyzwanie :P ), po czy dyskutują zmiany i poprawki w tekście; czyli dlaczego tak, a nie inaczej.

To tak na szybko...


Po pierwsze primo - jakie będzie zainteresowanie takimi warsztatami? Każdy prowadzący będzie musiał jednak się trochę przygotować i poświęcić na to trochę czasu...
 
Aschaar jest offline