Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-01-2006, 15:47   #12
SHAQER
 
Reputacja: 1 SHAQER ma wyłączoną reputację
Prawda? Jedynymi podręcznikami, w których mechanika się nie pojawia są podręczniki opisujące świat. Na przykład Zapomniane Krainy są całkiem ciekawe. Srebrne marchie także nie są pozbawione masy smaczków związanych ze światem a sama część związana z mechaniką w porównaniu do innych podręczników jest naprawdę bardzo mała. Lecz należy w tym wszystkim pamiętać że D&D jest przygotowywane na rynek amerykański gdzie odbiorcy lubią takie bezmyślne nawalanki. Pamiętacie pierwsze D&D? Fabuła w typowej przygodzie sprowadzała się do: wyruszacie by uratować świat do jaskiń zamieszkanych przez orków. Nie było tam żadnego tłumaczenia dlaczego ba nawet nie występowani żadni BNi! My Europejczycy a zwłaszcza Polacy lubujemy się w takich storytelingówkach jak WOD czy Monastyr nawet WFRP. Co prawda zazwyczaj są to dark fantasty ale takie właśnie gry stawiają na emocje i kontakty stąd ich popularność w Polsce. D&D się nie zmieni. Od zaprzyjaźnionego sklepu otrzymałem dziś papierową wersję angielskiego Enemies And Allies i srodze się na nim zawiodłem. Nic dziwnego że nie będzie wydana w Polsce! Po tym tytule spodziewałem się zasad(byłem przygotowany!) ale zasad używania Zdolności Przywódczych a otrzymałem książkę zawierającą samych(!) BNów. Nic więcej tylko same statystyki i króciutkie historie które każdy przeciętnie uzdolniony MG może wymyślić w kolka minut. Kończę i polecam nie przejmować się Wizardami bo D&D nadal pozostanie takie samo więc proponuje zaadaptować ten system i grać po swojemu
 
__________________
It`s not a vengance, It`s Punishment
SHAQER jest offline