Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2008, 23:11   #2
Diriad
 
Diriad's Avatar
 
Reputacja: 1 Diriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnie
Nie wiem, czy to niestosowne, że odpowiadam pierwszy będąc mężczyzną. Na wszelki wypadek - panie, wybaczcie mi!

Po pierwsze temat. Według mnie możemy mówić mniej więcej o najsłynniejszych kobietach, ale jak dla mnie lepiej byłoby dyskutować o tych naj... Powiedzmy "najwspanialszych". Tych, które były wyjątkowe i niezwykłe, w ten czy inny sposób. A najsłynniejsze... To głównie to, o których najwięcej osób słyszało.

A niezależnie od tego, które założenie przyjąć:
Zgłaszam zdecydowanie Kleopatrę. Musiała być naprawdę niesamowita. W starożytności kobietom - no, cóż - niełatwo być osobą ogólnie poważaną i szanowaną. A nawet kiedy zdarzy się wyjątek, jest zwykle pojedynczy, bez wielkich szans na zmiany w traktowaniu ogółu kobiet. A Kleopatra nie dość, że z powodzeniem rządziła Egiptem i spowodowała nadzwyczaj duże zamieszanie w ówczesnym świecie, to chciała też wprowadzić nową tradycję - by Egiptem władała z pokolenia na pokolenie kobieta, nie mężczyzna. Aż taka rewolucja się nie udała, ale to nie zmienia faktu, że zawsze, kiedy dowiadywałem się czegoś nowego o Kleopatrze, byłem pod głębokim wrażeniem.

PS: A jeszcze co do tematu - to wydaje mi się, że mamy to samo na myśli, tylko inaczej to ujmujemy
 
__________________
Et tant pis si on me dit que c'est de la folie - a partir d'aujourd'hui, je veux une autre vie!
Et tant pis si on me dit que c'est une hérésie - pour moi, la vraie vie, c'est celle que l'on choisit!
Diriad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem