Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-12-2008, 17:21   #13
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Hawk, "Pogranicze w ogniu" to byłe jedna z pierwszych, jeśli nie pierwsza rola filmowa Pazury. Potem dopiero się człowiek nieco rozmienił na drobne (komedyjki-sryjki ).

Ja tam "Czarne chmury " lubię, za muzykę i za wyraziste postacie. A co do reszty... Wierności historycznej nie uświadczysz, ale tej to ja wymagam od książek.

Ostatnio oglądałem "Czas honoru" i bardzo mi się podobał. Głownie dlatego, ze wreszcie to polski film o okupacji, który nie trąci martyrologią, a przynajmniej nie aż tak bardzo jak inny świetny serial w tej tematyce - "Polskie drogi".

Podobały mi się postacie cichociemnych, bo zostały przedstawione z pewnych zacięciem (postać Janka - mistrzowska. Aktor w świetny sposób pokazał nieco zawadiackiego, nieco drapieżnego fałszerza z AK). Nawet Zakościelny mi pasował, a to już coś. Do tego fenomenalna Ostaszewska, Globisz, świetne role oficerów Gestapo i Abwehry. Wojenne kino przygodowe z elementami obyczajowymi w tle.

A co polecam? Zdecydowanie "Sztrafbat", czyli serial o sowieckim batalionie karnym. Film rosyjski, ale bez przegięć, przekłamań, ukazujący ZSRR czasu wojny w odpowiedni sposób. Świetne postacie wojaków.

Miniserial rosyjski "Na bezimiennym wzgórzu" - niskobudżetowy, od strony sprzętowej niezbyt poprawny historycznie, ale obejrzeć można (znów ciekawi bohaterowie).

Tyle na razie. Jak się temat rozwinie, to dorzucę coś jeszcze.


Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem