WÄ…tek: Viva Allracja!
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2008, 18:55   #46
Makuleke
 
Makuleke's Avatar
 
Reputacja: 1 Makuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znany
"Sztuka srebra za dzień... mało." - zastanawiał się Maahr. - "Żeby zarobić sztukę złota, musiałbym pracować przez dziesięć dni... Ale z drugiej strony, pewnie nie raz trafię na jakiegoś śluza czy inne paskudztwo, a wtedy zarobek będzie znacznie większy."
W głowie siva zaświtał jednak pewien pomysł, który od razu postanowił wykorzystać. "Potrzebuję tej pracy, a nawet jeśli się nie uda nic wytargować, nie zaszkodzi jeśli spróbuję" - pomyślał, po czym rzekł do Garuma:
-Mogę się zgodzić na tą robotę, ale nie za taką stawkę. Podejrzewam, że mało kto będzie chciał taplać się w ściekach, a dla mnie bagno jest środowiskiem naturalnym. Dlatego myślę, że dwie sztuki srebra za dzień i piętnaście za niebezpieczeństwa i potwory to dobra oferta.
Siv raczej nie będzie długo się targował, a nawet jeżeli krasnolud nie przyjmie jego propozycji, to i tak pewnie podejmie się pracy, bo to jedyna, jaka mu odpowiadała spośród rozwieszonych ogłoszeń.
-A więc dobrze, kiedy i gdzie mam zacząć? - zapytał Maahr, kiedy już płaca została uzgodniona.
Kiedy już miał wychodzić, odwrócił się jeszcze na chwilę i zapytał krasnoluda:
-A tak na marginesie, panie Garum: mieszka pan w Dzielnicy Alchemików i ktoś polecił mi skierować się z moim pytaniem właśnie tu. Nie wie pan może, ile może kosztować tak około piętnastu kilogramów opium?
 

Ostatnio edytowane przez Makuleke : 18-12-2008 o 20:10. Powód: Drobna pomyłka w liczeniu ;]
Makuleke jest offline