Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-01-2009, 21:07   #31
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
To ja może po kolei. Najpierw koncepcja Gettora.

Pomysł mi się podoba, lecz według mnie ma jedną wadę. Wybierane są umiejętności czaropodobne, a nie umiejętności ogólnie (wiecie o co mi chodzi). Dla wojownika jest to fajne, bo wtedy mogą sobie jakiś bonus magiczny dać, lecz z punktu widzenia Maga, jest to kompletnie nieopłacalne. Coś typu: "Zamienił stryjek siekierkę na kijek". Skoro Mag może rzucić to samo bez umiejętności, z inkantacją i silniejsze, to uznaję to za kompletnie zbędne.
Pomysł fajny dla Wojowników, ale dla Magów już nie za bardzo, a szukamy czegoś, co uznają za pozytywne obie strony.
Proponuję poprostu umiejętności, bez udziwnień, resztę zachować, w tym ich liczbę lub poszerzyć o jedno z obu stron.

------------------------------------------------------------------------------------

Teraz pomysł Johana:

Jeżeli chodzi o umiejętności to ok, ale nie tak dokładnie (umie pływać, umie czytać...). Wydaje mi się, że wystarczy główne takie jak "władanie mieczem jednoręcznym" czy cóś.
Zdolności są ok, tylko zobacz, mówimy tu o rozwoju postaci, a ten nie polega jedynie na dodawaniu nowych rzeczy, które potrafi, ale też na ulepszaniu tych, co już ma. Skoro za każdym razem, kiedy dostajesz zdolność, rozdajesz coś, co postać zdobywa "nowego" i w tym nie stajesz się jeszcze lepszy, to znasz się tak naprawdę na wszystkim i na niczym.
Zalety i wady są fajne, ale kiedy dostajesz o nich informacje zanim stworzyłeś KP. Mój Dantlan jest już kaleką, więc gdybym dołożył mu coś jeszcze, to musielibyście go nosić...

------------------------------------------------------------------------------------

Ja proponuję proste rozwiązanie. Wybrać 5 umiejętności, które mamy zamiar boostować punktami, które możemy wykorzystać również jako tworzenie nowej umiejętności do boostowania.
Każda umiejętność może być rozwijana od 1 do 10 i dodajemy sobie do którejś tyle punkcików, ile dostaliśmy. W tym wypadku dochodzimy do tego, że 50 punktów możemy rozdać maksymalnie, jeżeli nie walniemy sobie jakiejś nowej umiejętności, bo wtedy znowu 1-10.
3 pkt=1 umiejętność.
Punkty dostaje się za PD, które daje MG.
10 PD=1 pkt.

Co wy na to?
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline