Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2009, 12:49   #24
AC.
 
AC.'s Avatar
 
Reputacja: 1 AC. nie jest za bardzo znanyAC. nie jest za bardzo znany
Mam kilka uwag, niestety dla was głównie minusów. Powiem szczerze, że wykorzystałem na przejrzenie 3 minuty i na napisanie tego postu pewnie zejdzie się 15.

Po pierwsze - nic nie przyciągnęło mojej uwagi. Tak jak na przykład przeglądałem w księgarni w dalekiej krainie różne podręczniki do rpg. Głównie były to D&D, ale również Scion (który zresztą zakupiłem i było warto) i World of Darkness - wziąłem do ręki praktycznie każdą z 40 książek i przekartkowałem. W każdej z nich było coś przy czym się zatrzymałem - a to historia Illithidów, a to wskazówki dla narratorów w WoD, a to naprawdę ładne obrazki.

U was najbardziej zwróciłem uwagę na czerń (strony 4, 7, 8, 9, 11 itd) i na olbrzymie ramki - tak jakbyście chcieli mieć jak najwięcej stron. Równie dobrze mogę wyłączyć monitor i zobaczę to samo.

VMS? Czy mogę się o nich czegoś dowiedzieć? Z połowy strony A4? Naprawdę fajnie, że mają logo, ale o co chodzi? Te informacje mogliście wepchnąć do zarysu o NanoTec. Jak mówiłem nie mam czasu tego czytać, więc o treść się nie chce czepiać (może o brak treści w przypadku VMS).

Zdarzenia - to jest ładne, ale gdyby odjąć wszędobylskiej czerni (i nie chodzi o tło liter, ale o przestrzeń pustą) i ramki moglibyście na tej jednej stronie upchnąć 20 ciekawych, krótkich przykładów lub 5 ze szczegółami rodem z lekcji Wychowania o Społeczeństwie.

Skromna zbrojownia z czterema głupawkami. Obrazki mogą być, opis ich też może być... ale ilość? Nie. W opancerzeniu obrazki się nie wyświetlają zamiast tego jest kolor czarny... bardzo ważne piszecie, a potem dajecie trzy rodzaje. Czy to jest RTS?

Ekwipunek - kolejny plus dla was (z tym krzywym plusem za zdarzenia). Co prawda czytam tytuły i oglądam obrazki (jednego notabene brakuje), ale tutaj naprawdę jest dużo dziwnego sprzętu, nie wiem czy się przyda, ale jest.

Atrybuty - bla, bla, bla przypomina Fallout... ale SPECIAL jest dobrym systemem, nie wiem czy się na nim wzorowaliście, ale i tak to jest ok.

Rozdział "SYSTEM" - tytuł na jedną stronę i jedna strona szczegółów - marnotrawstwo przestrzeni wirtualnej, prawda? System może być chyba.

Cyk, cyk, cyk - czas mi się kończy. Więc szybko: przewodnik po galaktyce? planecie? 2,5 strony - spójrzcie na przewodnik w Neuroshimie. Te przewodniki po planetach ze wstępu są tyle warte co info o VMS.

Wybacz, że zjechałem was, ale równocześnie chciałbym pochwalić za chęci. Ważne, że w ogóle jest. Zostawcie system i obrazki i zróbcie opisy! Historię! Niesamowitości! Broń! Opancerzenie! Rzeszę NPC! A nie duże ramki na każdej stronie...
 

Ostatnio edytowane przez AC. : 09-01-2009 o 12:52.
AC. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem