Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-01-2009, 23:44   #10
Fabiano
 
Fabiano's Avatar
 
Reputacja: 1 Fabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumny
Także jestem za osobnym działem. Sam raczej nie zamierzam uczestniczyć w warsztatach. A to dlatego, że raczej mało piszę. Chociaż z biegiem czasu zauważam tendencję rosnącą Ale z chęcią przydał by się dział, w którym mógłbym się zapytać o jakiś błąd, problem, niejasność, cokolwiek związanego z pisaniem.
Do tego przydał by się dział/miejsce gdzie można to wszystko znaleźć nie klucząc po całym internecie.



Co do tematu i kropkach i myślnikach.
A. Sapkowski, "Narrenturm":
- Dlaczego - zacytował z cicha Reyneva, przypominając sobie trzy leśne wiedźmy i ich wieszczbę - pytasz o moje imię: ono jest tajemnicze.

Jak widać tutaj było bez kropek i wielkich liter. No ale można to potraktować jako jedno zdanie (względem cytatu, który zamieścił Kerm)
Zatem inne zdanie z tej samej książki:
- Tedy - twarz bakałarza pojaśniała znowu - zechcecie sponsorować...

Tutaj mamy wypowiedz i narracje. Żadnych kropek, żadnych wielkich literek.

Dziwną wydaję się sprawa wykrzykników w tej książce. "!" oznacza koniec zdania. Ale można zauważyć:
- Erams! - powtarzał, kłaniając się i modulując głos stosownie do wskazań Lemegetonu, Mniejszego Klucza Salomona. - Pericatur! Beleuros!
Tego właśnie zjawiska nie za bardzo rozumiem. No chyba, że "!" nie kończy zdania. Biegły w tych sztukach nie jestem.
 
__________________
gg: 3947533


Ostatnio edytowane przez Fabiano : 11-01-2009 o 23:49.
Fabiano jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem