Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-01-2009, 10:32   #25
Kerm
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 1 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Niestety jacyś geniusze spętali nas tymi kajdanami gramatyki, interpunkcji, ortografii i tak dalej

Z tego też powodu proponowałbym ograniczyć wypowiedzi w tym dziale do tego, co jest poprawne według ogólnie uznawanych zasad, zaś dyskusje na tematy: "Co wolno Mickiewiczowi...", "Rozwijajmy/upraszczajmy język zrywając okowy narzucone nam przez..." i "Jak odróżnić błędy robione świadomie od błędów wynikających z braku wiedzy" do innego tematu.

EDIT:
Zgodnie z sugestią jednej z wcześniej się wypowiadających osób spróbowałem 'smakować' zdanie "Powiedz mi jeszcze, gdzie mieszkasz, to podjadę?".
Okazało się mało strawne, niestety.
Kto nie wierzy, niech spróbuje to wypowiedzieć.

EDIT 2:
Oczywiście zdanie oznajmujące "Nie wiem, jak to zrobić." można zapisać w postaci "Nie wiem, jak to zrobić?", ale wówczas będzie miało całkiem inny sens.
 

Ostatnio edytowane przez Kerm : 15-01-2009 o 10:45.
Kerm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem