Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-01-2009, 12:12   #105
deMaus
 
deMaus's Avatar
 
Reputacja: 1 deMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumny
Ja mam troszeczkę inny pomysł.

Po co nam jakieś doświadczenie i kupowanie za nie punktów. Choć kiedy prowadzę lubię mieć przed sobą kartę postaci z mechaniką, to nie jestem fanem sztywnego jej stosowania. Głupotą jest, że MG przyznaje Exp za powiedzmy udane negocjacje, a ja za te punty rozwinę sobie walkę toporem dwuręcznym.

Dlatego proponuje co następuje, my piszemy jak pisaliśmy, a MG jesli uzna za stosowne to pisze do kogoś PW z tekstem, że za używanie takich i takich zdolności rozwinąłeś w sobie takie a takie atuty, albo że np. zabiłeś już tylu minotaurów, że wiesz gdzie mają słabe punkty i poznałeś ich sposoby walki, więc w walce z minotauraim, masz bonusy.

A przełożenie tego na grę, jest takie, że skoro np. potrafię rozwijam walkę mieczami, to osiągam nimi lepsze rezultaty niż gdybym nagle dostał topór.
tz. my sobie dalej opisujemy akcje tak jak do tej pory, a MG wie co mamy jak rozwinięte i stosuje nam bonusy do powodzenia naszych akcji.
 
deMaus jest offline