Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-01-2009, 16:08   #35
Malkav3
 
Reputacja: 1 Malkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodze
Eh. Dawno mnie nie było. Witam serdecznie.
Cytat:
"Dlaczego wybraliście akurat DnD za wasz ulubiony system".
Że jestem raczej srotytelingowcem, nastawionym na dostawanie w tyłek od świata wole klimat Dark Fantasy, z jedna sesja w klimacie "w koncu jestesmy już bohaterami" kończącą kariere postaci, albo bardzo sporadyczną.
Zdecydowanie wole wiec WH, jednak mimo wad raz na ruski rok zagram w D&D.

(+) Gdy mam sesje na studiach/prace i własny biznes/brak sił na myślenie zwracam się wlaśniedo D&D.
(-) Gram tak sporadycznie że nieogarniam rozwoju postaci dalekoplanowego manczkinizmu. Który wywiera mechanika na świecie - Tak siec Deprawacja świata przez mechanike
(-) Brak możliwości stworzenia bogatej postaci na dłuższą mete: Gdy zbyt wiele kombinujemy by stworzyć i uzasadnić klimat postaci - słabniemy, co jest niedopuszczalne w klimacie jaki stawia D&D przed nami. Zbyt wielkie rozdrobnienie klimatu postaci osłabia ją. - Tak więc słaby klimat postaci
(-) Ograniczenie się jedynie do Epica, jak z systemu Dark można stworzyć sporadyczne epickie opowieści, to odwrotnie jest to nie możliwe. - Tak więc ograniczenie klimatu
(-) Profesje, och jak różnorodne - jestem ee... Łowcą/Wojownikiem/Magiem... Brak w tym siebie samego - Tak więc brak życia.
(-) Brak dziur i elastyczności.
(-) Klimat vs mechanika 0:3
(-) Postawienie na urozmaicenie wielu światów, kosztem ograniczenia pszczególnych.
(-) Lvele lvl i jescze raz lvl...
(-) Ograniczenie postaci do kilku pierwszych lvl na których sie wciela, potem sie tylko gra, jak cRPG. Gdy na początku możemy jescze kombinowac na narzędziach jakie daje nam system i jego mechanika - klątwy, wyssanie lvl'u i wiele innych potem staje się to nie wystarczające.

Moje nastawienie do d&d lekko sie zmieniło, nie jestem już tak sceptyczny jak kiedyś, jednak nadaje się o tylko gdy mamy dość myślenia i RPG, a mamy ochote na cRPG w wydaniu nie obciążającym naszych oczu
Natomiast jeśli chodzi o łatwośći intulicyjność systemu D&D - określe ją miarą średniaka encyklopedycznego, łatwy do jest WH, czy WoD. d10

Dziękuje
 
__________________
"Życie zaczyna się po śmierci"

"Vivant omnes virgines
Faciles, formosae"
Malkav3 jest offline