Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2009, 14:33   #31
AC.
 
AC.'s Avatar
 
Reputacja: 1 AC. nie jest za bardzo znanyAC. nie jest za bardzo znany
Mnie osobiście to zniechęciło. Przestałem się zgłaszać, bo ludzie zbytnio udziwniają to wszystko. Po co pisać tysiące zdań skoro niektórzy nie rozumieją kilku? Pisać umiem, pomysła też mam, ale co z tego skoro zamiast graczy "mg" chcą dostawać darmowe opowiadania. Nie można zagrać szaleńcem, nie można zagrać bezmyślnym małomównym mordercą, nie można zagrać potrójnym agentem. Za to trzeba napisać mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, które kiepsko uzasadniają czemu postać ma "15 w charyźmie" zamiast prostego "bo ładnie dobierałem punkty z puli i tak mi pasuje".

Umiejętności, zdolności, ekwipunek, ewentualnie inne statystyki - to jest istotne w RPG, bo jaka jest dana postać dowiemy się poprzez jej działania w samej grze.

Z drugiej strony historia czasem się przydaję - ale jej krótki zarys, a nie opowiadanie (tylko koniecznie w formacie "doc" bo ktoś nie umie przekopiować z "txt").

Zdolność pisania? A czy analfabeci się tu zgłaszają?


Cytat:
W każdym bodajże podręczniku do RPG jest pokazany proces tworzenia postaci . Ale niestety jakoś nie każdemu wychodzi stworzenie historii postaci. Dlatego zamieszczam swój własny sposób tworzenia historii postaci , wyłożony w sposób łopatologiczny. Mam nadzieję że graczom, którzy sobie nie radzą z tymi sprawami pozwoli na utworzenie ciekawych historii.
Być może po prostu historia postaci jest najmniej ciekawą stroną całego rpg. Służy tylko komercji "sprzedawaniu siebie" zamiast po prostu losowemu braniu graczy, którzy chcą poprowadzić swoją postać przez przygodę. Może gracz chce być graczem, a nie pisarzem opowiadań łańcuchowych. Ale to tylko taka moja uwaga.

Wyrażam swój protest przeciwko pisaniu przydługich historii.
 

Ostatnio edytowane przez AC. : 25-01-2009 o 16:13. Powód: skorzystam z tego miejsca, gdy nie mogę już tu napisać posta
AC. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem