Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2009, 20:55   #34
Rusty
 
Rusty's Avatar
 
Reputacja: 1 Rusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemu
Zacznę od tego, że...
To forum, na którym do każdej rekrutacji zgłasza się kilkanaście osób, mamy więc do czynienie z najzwyklejszą w świecie konkurencją. Musisz się sprzedać, musisz sprawić by MG zwrócił na Ciebie uwagę. Przeszkadza Ci to? Jasne, zawsze można być anarchistą, ale tak czy siak to zawsze prędzej czy później Ty musisz dostosować się do otoczenia, a nie otoczenie do Ciebie. O ile oczywiście nie jesteś jakimś pomazańcem, albo nie nosisz czarnego płaszcza i okularów, a Twoje imię składa się z trzech liter.

Cytat:
Za to trzeba napisać mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, które kiepsko uzasadniają czemu postać ma "15 w charyźmie" zamiast prostego "bo ładnie dobierałem punkty z puli i tak mi pasuje".
A oto właśnie sztandarowy przykład tego co mi zawsze kojarzy się ze schizofrenią. Owszem mógłbyś tak napisać, ale w swoim życiu widziałem za wiele kart, w których ktoś miał walkę mieczem na przewyższającym normę poziomie, a nigdy w swojej historii nawet nie wspomniał, że owym mieczem machał. Pojawia się więc zasadniczy problem. Dla mnie tak statystyki jak i sama historia to nierozerwalne części jednej postaci, które ciągle na siebie oddziałują. Dlatego jeśli jesteś w stanie napisać tylko, że dana cecha jest jedynie efektem Twojego "ładnego dobierania". Doprowadzasz do sytuacji kiedy w trakcie sesji przyjdzie Ci przykładowo poderwać ponętną niewiastę, a Ty zamiast zrobić to tak jak faktycznie postać z charyzmą na poziomie 15, rzucisz tylko "wykonuje test", a każdy zapłacze nad tym jak najprawdopodobniej wyglądają Twoje kontakty międzyludzkie. Inna sprawa, że cechy znacznie wykraczające poza przyjęte normy muszą być opisane w historii, bo to jedne z najważniejszych elementów postaci. Determinują sposób w jaki chociażby radzimy sobie z problemami itd. itd. Więc i tak trzeba o tym wspomnieć, albo zrobimy z RPG grę w monopol. W końcu to Role Playing. Jeśli chcesz komuś sprzedać rolę, a potem jeszcze ją odpowiednio zagrać, musisz włożyć sporo pracy w jej przygotowanie, musisz odpowiednio przygotować tło, również dla siebie. Prawda jest taka, że jeśli nie jesteś w stanie opisać dlaczego postać ma charyzmę 15, to i nigdy ale to przenigdy nie będziesz potrafił takiej postaci zagrać we właściwy sposób, nieważne jakbyś się zapierał.
 
__________________
And the dance continuous.

Obecnie nieobecny.
Rusty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem