Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2009, 18:41   #12
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Rozstrzygnięcie na gruncie obiektywnym co jest lepsze: Wiedźmin, czy Władca Pierścieni jest jak to często bywa przy porównywaniu dwóch rzeczy niespecjalnie możliwe.

Dyktatura większości daje jasno do zrozumienia, że Władca jest lepszy, bo jest. To Władcę zekranizowano w brawurowy sposób, to Władca jest międzynarodowym kamieniem milowym fantastyki, to Władca doczekał się licznych fachowych opracowań, to Tolkien jest uznawany za jednego z najlepszych XX wiecznych pisarzy i tak dalej, i tak dalej.

Wiedźmina się w Polsce chwali głównie dlatego, że jest nasz, a ponieważ dopiero ostatnio saga zaczęła zdobywać światowy rozgłos (powiedzmy oficjalnie- książka nie jest znana, dopóki nie jest przetłumaczona na angielski) to opinie na jej temat nie podsycone patriotyzmem dopiero się pojawiają.

A co się komu spodoba i w jaki sposób to już kwestia subiektywna. Dla mnie Władca Pierścieni był wspaniały, cudny i och i ach i z każdą stroną wciągał mnie i intrygował coraz bardziej.
Wiedźmin z kolei zaczął z impetem, a od czwartego tomu z trudem przerzucałem strony bo rozwój fabuły zwyczajnie mnie irytował.
 
Zapatashura jest offline