Wątek: Początkujący
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-02-2009, 19:04   #7
JohnyTRS
 
JohnyTRS's Avatar
 
Reputacja: 1 JohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputację
według mnie gra bez kości to bardzo dobry pomysł. Ja bynajmniej tak wolę grać, ponieważ (że się tak wyrażę) "kości mnie nie lubią". Dlaczego? Ot podczasz mojej pierwszej sesji (w której grałem krasnoludem barbatzyńcą) prawie wszystkie (80/100 - około) rzuty kością k20 wypadały poniżej 12. a pozatym, jeżeli gra się na prawie samej mechanice to gra robi się monotonna, bo trzeba rzucić, potem rzucić i tak dalej, i tak dalej.
UWAGA nie twierdzę że kości są niepotrzebne, bo na przykład w systemie cyberpunk kości się przydają do oddawania strzałów.
Inna rzecz. nie każdy ma w swojej okolicy dostęp do kości. W empiku czasem ich po prostu nie ma, a o sklepach specjalistycznych nieraz w ogóle nie wiadomo.
Jeżeli chciałbyś grać za pomocą kości, to przerób jakiś system, lub stwórz swój własny oparty na kościach k6, ponieważ można je kupić w kiosku.
pozdr.
 
JohnyTRS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem