Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2009, 13:58   #16
wojto16
 
wojto16's Avatar
 
Reputacja: 1 wojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Moja rada dla Faurina jest podobna do rady Kelly(ego), wybierz "Władcę Pierścieni". Tolkien stworzył barwną, epicką powieść fantasy, to majstersztyk gatunku. Jeżeli chodzi o Sapkowskiego to jego opowiadania są na światowym poziomie, natomiast powieść "Saga o Wiedźminie" to prócz fajnych dialogów i opisów walk, nie posiada w zasadzie nic wartościowego. Fabuła się nie klei, stopniowanie napięcia praktycznie zerowe, jakby pisarz nie miał pomysłu co dalej robić z bohaterami. Saga to typowy "wężowiec" mający na celu wyciągnięcie kasy od czytelnika.
Może się mylę, ale chyba każda powieść jest pisana żeby wyciągnąć kasę od czytelnika, bo inaczej po co, by je pisali?
Jak to fabuła się nie klei? Chyba nie czytałeś zbyt uważnie. A stopniowania napięcia nie odczułem czytając "Władcę". Być może dlatego, że najpierw obejrzałem film. A w "Wiedźminie" było sporo scen poruszających mnie do głębi. Jednakże co kto lubi.

Do postu Avarona: Mówiłem już, że wkurza mnie argument o dorastaniu do jakiejś książki? Chyba nie. Swoją drogą skąd wiesz, że to do Wiedźmina przypadkiem też nie trzeba dorosnąć, by docenić wielkość i wartość tej sagi?
 
wojto16 jest offline