Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2009, 14:59   #17
Avaron
 
Avaron's Avatar
 
Reputacja: 1 Avaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetny
Mnie też wiele rzeczy swego czasu wkurzało. W końcu każdemu przechodzi

Wiem czym jest saga bo ją znam i czytałem, dlatego też mogę pozwolić sobie na taką, a nie inną ocenę. Wyprzedzając kolejne pytanie. W kwestii sagi o wiedźminie możemy sobie pozwolić na taką, a nie inną subiektywną opinię. Dlaczego? Bo saga o wiedźminie jest tylko sagą o wiedźminie. W którymś momencie nasza subiektywna opinia musi zderzyć się z przekonaniem przyjętym w danym kręgu kulturowym jako dogmat. Cóż możemy się kłucić co do "ładności" samego dzieła jego stylu i przyjemności czytania (co jeśli chodzi o WP wynika głównie ze zręczności tłumacza) - choć i tu Tolkien IMHO wygrywa nad ASem, którego styl charakteryzuje się potoczystością natomiast brak mu delikatności... Nie sądzę, jednak byśmy mogli dyskutować o wartości jednego i drugiego dzieła, ale jeśli chcesz to zapraszam tylko, że Twoim adwersarzem w takiej dyskusji nie będę ja tylko całe legiony znawców literatury

Słowem domowy obiadek czy zestaw z Mcdonalda. Można lubić bardziej mcdonaldowe żarełko, ale czy naprawdę chcesz dowodzić, że jest ono bardziej wartościowe od domowego obiadu?
 
__________________
"Co będziemy dzisiaj robić Sarumanie?"
"To co zwykle Pinki - podbijać świat..."
by Marrrt

Ostatnio edytowane przez Avaron : 08-02-2009 o 18:08.
Avaron jest offline