Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2009, 16:41   #106
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Kerm, czy ty nie rozumiesz jednej sprawy? Zaraz ci wytłumaczę wszystko, od A do Z, ale najpierw pytanie. Czy przemyślałeś dokładnie naszą sytuację? Ja tak.

Przeanalizujmy.
Wariant pesymistyczny:
Dotarliśmy do fontanny w około 15 min, co znaczy, że przebyliśmy drogę około 1,25 km. Biegnący człowiek pokonałby tą trasę w 7,5 min.
Stwory, wolniejsze od człowieka, przebyłyby ją w 8 min. Straciliśmy około 5 min, więc zostały nam 3 min.
Podczas ruszenia na północ, podział na jednoosobowe grupy i przeszukanie domów, zajęłoby góra 2 minuty. Mamy 1 min. zapasu w pesymistycznym wariancie.

Wariant optymistyczny:
Dotarliśmy do fontanny w około 15 min, co znaczy, że przebyliśmy drogę około 1,25 km. Biegnący człowiek, dotarłby tu w około 5 min.
Stwory są wolniejsze niż biegnący ludzie, więc przebędą trasę w około 10 min. Straciliśmy około 3 min, przez co zostało nam 7 min. Przy rozdzieleniu się na jednoosobowe grupy, przeszukanie powinno zająć około 1 min, co daje nam 6 min zapasu.
Mało prawdopodobny wariant optymistyczny, ale zostaje kupa czasu.

Wariant realistyczny:
Dotarliśmy do fontanny w około 15 min, co znaczy, że przebyliśmy drogę około 1,25 km. Biegiem dotarlibyśmy tam w około 6 min.
Stwory poruszające się wolniej niż biegnący ludzie, przybyłyby w 9 min. Straciliśmy około 4 min, więc pozostaje nam 5 min.
Przeszukanie domów zajęłoby nam około 1,5 min, więc jakby nie patrzeć, mamy około 3,5 min zapasu. Niechaj się pomylę o 1,5 min... Nawet tak niech będzie, to mamy 2 min. zapasu.

Tak więc potworki przemieszczają się z prędkością około 8,5 km/h, a my około 12 km/h, mając 2 minuty przewagi...
Według mnie to jest wystarczająco dużo, żeby wykonać wszystko, oddalić się i wrócić do Wieży. Jeżeli znajdziemy przedmiot, to niech nas nawet spowolni do 10 km/h i nie zrobi to większej różnicy.

Zestawcie to teraz z planem, prostej, najzwyklejszej ucieczki.


To jest, Kermie drogi, zestawienie planów.
Na dyskusje nie ma czasu, ale nie znaczy to, że należy wybrać pierwszy lepszy plan ucieczki tylko po to, żeby uciec, a przy okazji nic nie zgarnąć. I tak będziemy musieli wyjść po to, tylko, że następnym razem nie czeka nas przyjemne wyjście. Będą warować pod Wieżą, nie ważne czy widoczne, czy nie... Wtedy wam pogratuluję geniuszu myślenia, kiedy to będziecie chcieli wyjść, i jak napisał Bebop w swoi poście "walczyć o każdą piędź ziemi" (czy jakoś tak), a drugi raz mogą się nie nabrać na plan powrotu, który teraz mamy, bo przyjmuję, że nie są aż takimi matołami...

Jak się oddalimy, to one dalej będą nas gonić lub stać, lecz tym razem tam, gdzie powinniśmy pójść...

Poza tym dla mnie, żadni herosi z waszych postaci (mojej z resztą też). Według mnie jesteśmy grupą normalnych ludzi... Myślenie o postaci jako o herosie bywa niebezpieczne, chyba, że chodzi o to, że postacie są bohaterami tej sesji.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.

Ostatnio edytowane przez Alaron Elessedil : 11-02-2009 o 16:46.
Alaron Elessedil jest offline