Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2009, 17:34   #91
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Kolejny raz rzekłeś, że było na początku najwięcej Pierwotnych esencji podczas gdy nie rzekłeś czemu. Miło mi.

Co zaś wpływu to rodzisz się z avkiem i on jakoby Cię kształtuje. Magowie z określonymi esencjami mają także określony charakter. Wiec nie możesz zaistnieć jako ten myślicie i być dotknięty avkiem gdyż rodzisz się z określonym, śpiącym avatarem. I z nim żyjesz. Im był silniejszy tym ma większy wpływ jeszcze przed przebudzeniem.

Czytaj dokładnie. Można uznać, że człowiek po śmierci wraca do avka, wyższej świadomości. To już kwestia oświecenia, oni nie wieżą, że każdy z tych łańcuchów to ich kolejne wcielenia które dołączyły do avka, zasilając prawdziwe ja. Przynajmniej przedstawiając jedną z wizji tego. Nie zapominaj, że w podręczniku śmierć w jakimś celu też jest ponda jako możliwe Wstąpienie.

Tak, ale Arete to oświecona wola. Do tego zobacz na pierwszy świat. On był dynamiczny i to strasznie. Wzorce nie były tak ścisłe. Mag ma taki potencjał, że jest spokojnie korzystać z największych efektów. No może nie spokojnie gdyż bez Sfery nie ma praktyki. Lecz zawsze (Dziki Talent) może użyć swej oświeconej woli ponad to czego się nauczył. Zażądać, wyrwać cos doczesności. Młody świat był podatny na kształtowanie. Jak przyznałeś, aniołowie kształtowali go z przyzwolenia Jedynego, są bytami zależnymi.

Najbardziej spodobało się mi zdanie, że dom nic o tym nie wspomina. Na tym nawet dałoby się zakończyć temat.
Historię Czystych w takiej ładnej ramce dano w podstawce Maga. Może pomoże zajrzenie do niej. Wybacz, nie chce mi się przepisywać teraz tego na kompa, ale raczej każdy zainteresowany ma podstawkę
Chodzi o to, że Czyści zostawili swe fragmenty. W Avkach i duchach. Do kategorii Nephandi zaliczamy Panów Zapomnienia. Zarówno Panowie Zapomnienia jak i Czyści są bardzo dużymi kruszynami Czystych. Im większą kruszyna tym moc idzie dalej.
Co zaś demonów masz te z Wysokiej Umbry i masz także te pochodzące z jednej z Dziedzin w Umbrze (najprawdopodobniej w Środkowej) które są bardziej bytami niżeli odbiciami koncepcji.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem