Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2009, 18:55   #92
Lunar
 
Lunar's Avatar
 
Reputacja: 1 Lunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumny
słuchaj, nie chce sie kłócić tylko znaleźć rozwiązanie problemu wierzę że jakieś jest
Cytat:
Kolejny raz rzekłeś, że było na początku najwięcej Pierwotnych esencji podczas gdy nie rzekłeś czemu. Miło mi.
eee... bo tak pisze. Fiku-miku! Przynajmniej tak pamiętam opis Pierwotnej esencji. Bylo dużo. A teraz jest coraz mniej z biegiem czasu.

Cytat:
Historię Czystych w takiej ładnej ramce dano w podstawce Maga. Może pomoże zajrzenie do niej.
Ależ mam ją przed oczami od początku dyskusji i jest ona nijaka To żadna historia. Nie jest powiedziane dokładnie w jaki sposób to wszystko zachodziło. Moim zdaniem można to zatem interpretować dowolnie.

Spoko. Świat był dynamiczny u początków i tego

Cytat:
Zarówno Panowie Zapomnienia jak i Czyści są bardzo dużymi kruszynami Czystych. Im większą kruszyna tym moc idzie dalej.
Jak Czysty może być kruszyną Czystego?
Pan Zapomnienia ze swojej nazwy wydaje mi się nie być takim złym pchełkiem. Taki amator recyklingu światowego

Cytat:
Co zaś demonów masz te z Wysokiej Umbry i masz także te pochodzące z jednej z Dziedzin w Umbrze (najprawdopodobniej w Środkowej) które są bardziej bytami niżeli odbiciami koncepcji.
Tak. Te drugie tak.
Może to nawet o nie chodzi. Nie wiem. Demony we wszystkich settingach wcześniej były bardzo upraszczane. Dopiero linia wydawnicza Demona nadała im głębię. Linia która bodajże zapoczątkowała jakąś serię podręczników w innych systemach (coś jak Mumia i jej cykl Year of the Scarab).

A wiesz.. wreszcie znalazłem coś! W samym Demonie. Rozwiewa to moje dylematy.
Cytat:
The Tempest was originally created by Charon to thwart the explorations of any invaders, concealing the Deep Realms' Byways. Since the exile of the fallen, however, this storm has become a truly malevolent force, stirred to savagery by the Torment of the demons trapped in the Abyss. Spirits who attempt to cross Tempest and become lost sometimes find themselves cast upon the walls of Hell, where the hateful spirit within can reach them.
Bardzo dziwnie się czuję mówiąc to, ale jednak.
Niższa Umbra -> Tempest -> Abyss, która znajdując się wewnątrz Tempest wskazuje na to, że jest tym samym czym The Void, czyli sedno mocy Zapomnienia. Swoją drogą ciekawe, że Upiory widzą moc ostatecznej Entropii w Nawałnicy, która wg. Maga jest w Niższej Umbrze, a sami magowie widzą Panów Zapomnienia (również najwyższe ucieleśnienia, czy też istoty utożsamiające się z entropią) w Głębszej Umbrze.
Jakby to naskrobać...



To wychodzi na to.. że..
no nie wiem
Ale wtedy Upiory dotknięte zarówno swoimi ludzkimi koszmarami jak i cierpieniem i wpływem demonów stają się Spektrami. Jejku. Malfeansy i Nephandi z Labiryntu, który i tak zresztą ciężko zlokalizować - Znaczy wg. Wraith:Oblivion Labirynty są krainą w Tempest.. chyba.. Ale spotkać tam można Nephandi. Blisko siebie trzymają skurczybyki oszalałe zjawy - Spektry.

może ty coś z tego wymodzisz
 
Lunar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem