Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-02-2009, 08:17   #96
Lunar
 
Lunar's Avatar
 
Reputacja: 1 Lunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumny
Dobra, z tą kwitesencją to fiku-miku. Z tą krwią jednak myślę, że choć jest w niej kwintesencja jak we wszystkim innym, to jednak o mocy po prostu decyduje przekleństwo.

Cytat:
Jeśli zaś uznamy ich za aniołki to część musiała jakoś uciec karze i zostać np. Panem Zapomnienia.
no to może.. tak samo jak awatary już nigdy nie będą zależne od Czystych, tak samo Pan Zapomnienia od ich schematu odchodzą.
Spójrz na definicję awatara z MoA. Wiemy najpewniejsze: Odłamek Pierwotnej Energii, wg. niektórych część Czystych. Już ustaliliśmy jaka to część - ich Esencje. Esencje które w dodatku są bezumysłowe, bezrozumne. Bezkształtne koncepta w dodatku.
Celestine, Incarna to duchy typowo z Wilkołaka. Podobnie jak Zmory będące sługami Żmjia. Bardziej kojażą mi się z prostym uosobieniem koncepcji niż z Czystymi. Już to, że któryś Nephandus miałby być Czystym, nie jest wyjątkowo pewną wiedzą.

myśle że o duchach więcej by powiedziało nam Amazon.com: *OP Spirit Ways, The (Mage: The Ascension): Eric Taylor, Rachel Barth, Scott Cohen, John Snead: Books
nie jest takie Wilkołako-centryczne. Jest magowskie.

Cytat:
Co zaś mocy to nie każdy. MoA – stwórz mi pojedynczym Demonem nowe uniwersum. Przebudź czyjegoś Avatara. Czy takie proste – utwórz nowy Węzeł.
No tak. Nie ma niestety odpowiednika MoA, który dawałby Wiedze aż do 9-ego poziomu. No.. można chyba tworzyć jakieś mini-wymiary i kieszenie za pomocą wiedzy portali, a być może sami Annunaki (od materii) by potrafili skonstruować takowe. Jednak tworzenie nowego uniwersum to przegięcie Panowie Zapomnienia nie potrafią czegoś takiego i tkwią w swojej otchłani. Niebiańscy pozostają ponoć w Sferach planet.

To cholernie dziwne, że Mag potrafi stworzyć w końcu coś, co ociera się o nieskończoność (a pamiętam jak gdzieś czytałem, że nieskończoność jest dla nich na zawsze zamknięta).

edit: aha, w swoim podnieceniu zapominałeś przypadkiem dodać, że to Pocket Universe Niczym się to nie różni od Haven tworzonego przez aniołki śmierci, które rozrosło się do Zaświatów. Wolny Kieszonkowy Wszechświat jest bezparadygmatową, wyjątkowo prostą już w modelowaniu rzeczą. Tworzysz jakie chce wzorce. W istocie, dorównujesz tutaj boskości. Ale nigdy jej nie osiągniesz w grze, przed Wstąpieniem.

W dodatku skoro mnie zmuszasz, to czytam dalej. Bogowie z w MoA wcale bogami nie są. W dodatku pomimo całej mocy umierają, wracają do cyklu, w którym się odnaleźć nie potrafią. Tak na pewno nie działają anioły. Ani też pewnie żaden Czysty (choć już oni nie istnieją). Jeśli Panowie Zapomnienia są związani z Czystymi, to są po prostu tymi większymi odłamkami, które ugrzęzły w tamtej Głębszej Umbrze bez ograniczeń. W dodatku Bogowie w powrocie na Ziemię mieliby trudności.
Co to potworów Nephandi, ich słudzy starają się zmienić świat, zmienić paradygmat, by wolno przybyli ich panowie na niego. Przyzywanie stwora jest chyba aktem desperacji.
 

Ostatnio edytowane przez Lunar : 12-02-2009 o 08:22.
Lunar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem