Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2009, 12:00   #47
Prabar_Hellimin
 
Reputacja: 1 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
Uwież, że gdybyśmy naprawdę pisali "sami", to nasze posty miałyby po 12 stron, albo i więcej. To nie jest wina, jednego czy drugiego, że ktoś pisze bardziej rozbudowane posty, a inny mniej. Powolne rozbudowywanie opowieści - owszem, ale nie wlekąca się. Gdyby te dziewięć stron, które napisałem ja, Matyjasz i AC. (sprawdziłem :P) rozłożyć na inne osoby, gdzie każdy statystycznie pisał stronę, lub nieco ponad, to mielibyśmy to na półtorej kolejki.

Powiem to, może trochę na obronę swoją i dwójki poprzedników, ale raczej ze zdrowego rozsądku: proponuję znieść to ograniczenie, lub je złagodzić. Powiedz mi, co ja mam zrobić, jak mi palce same po klawiaturze biegają, a multum myśli przelewa się na ekran? gdybym miał to skrócić do przepisowej jednej strony, to nie miałbym pojęcia, co mam wybrać. I jeszcze jedno (to nie jest atak na innych, tylko linia obrony) - przez wcześniejsze posty nazbierało się dużo niedopowiedzeń i mało kto kwapił się, żeby co nieco tłumaczyć. Nazbierało się i gdy ktoś próbował to uporządkować, żeby nie pisać o wszystkim co się da w nijaki sposób, wywalił naraz nieco więcej.

Jeżeli będziemy się tak ograniczać to opowiadanie się będzie wlec, w najlepszym wypadku. W najgorszym ekpia się rozejdzie. Jeżeli do tego zmierzamy, to ja się pytam: po co zaczynać? To ma być wspólna zabawa, a nie widzę zabawy w kombinowaniu jak się zmieścić w jednej stronie. Może jak bym się uparł, spłycił opisy, siedząc nad tym do poniedziałku, to bym zawarł to w jednej stronie. Jednak zwyczajnie lepszym rozwiązaniem jest zostawienie tego jak jest. Bo wyobraź sobie ile byś musiał się domyślać, gdybym na siłę wcisnął to co napisałem w jedną stronę. Ciekawi mnie, czy to byłoby wygodniejsze.

Moja propozycja: zmienić ograniczenie. Nie tyle, żeby jakoś drastycznie rozszerzać, tylko tekst może wyjść różny, różnie można go rozbudować. Bo jak ktoś napisze dużo dialogów, gdzie mamy częste przejścia do nowej linii, to tekst się szybko rozlatuje. Dlatego lepiej ograniczyć znakami: na stronę składa się
-8320 spacji dla Times New Roman 12px
-7488 spacji dla Ariala 12px
-9182 spacje dla Ariala Narrow 12px
-3499 znaków dla Courier New 12px (czcionka monotypiczna, gdzie każdy znak ma jednakową szerokość)
-7488 spacji dla Helvetica 12px
-6015 spacji dla Tahomy 12px
-6916 spacji dla Trebuchet MS 12px
-3960 znaków dla Lucidy Console 12px (nie mam pewności, ale chyba też jest monotypiczna)

Może spacje nie są zbyt miarodajne, ale trzeba ustalić limit znakowy (ilość znaków można policzyć zaznaczywszy tekst i wybierając odpowiednią opcję w edytorze tekstu, w OO 3.0 Writer mamy w Narzędziech opcję policz słowa).

Pozdrawiam
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline