Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2009, 18:33   #109
Lunar
 
Lunar's Avatar
 
Reputacja: 1 Lunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumny
Cytat:
Wierz mi, mag [...] mógłby to zrobić.
OK! Wierzę!

Cytat:
Nie widziałem, aby Anioł potrafił stworzyć węzeł, zakłócić komuś bieg Kwintesencji we wzorcu Życia czy załatwić Paradoks.
Zakłócić bieg kwintesencji we wzorcu życia.. znaczy uśmiercić? Potrafią. Bez światełek i efektów. Po prostu zamrzeć funkcje życiowe. Acz dysponuje tym tylko jeden z Domów (choć demony mogą zyskiwać obce wiedze, choć to brutalny sposób wchłaniania jeden drugiego). Fakt, że daną czynność zna tylko jeden na siedmiu aniołów, wynika z lojalności i boskich ograniczeń wpisanych w ich byt i istnienie.

Pomogłeś mi zrozumieć kwintesencję nie jako budulec, a źródło prostej zmiany. Właśnie Wiara notabene taką zmianą jest. To coś, co pozwala naruszać demonom "fabric of reality". Włókno rzeczywistości. Dla mnie brzmi to jak synonim do Gobelinu.
Wtedy Mag musiałby się nauczyć troche pierwszej do operowania. Każdy demon instynktownie wie jak kumulować w sobie wiarę, ciągnąć ją z piekielnych paktów ze śmiertelnikami - nawet jeśli śmiertelnicy tego nie pamiętają, to ich dusze na zawsze zostają przypisane danemu demonowi śląc mu codziennie dawkę życiowej wiary, którą wypełnione jest życie takiego człowieka. Potrafią zbierać ową wiarę jak żniwiarz w brutalny sposób poprzez otwarte ukazanie ludziom swej postaci. Zależy tylko od nich, czy to miłe, czy paskudne doświadczenie.
Bóg był nieskończonym źródłem tej kwintesencji, woli dla demonów. Anioły wykorzystywały nadanych im wywoływań, inwokacji, do kształtowania świata w określony sposób. Nad wszystkim jednak czuwał dom administracyjny, najwyższe Diabły. Potrafią one dodatkowe rzeczy z wiarą, przekazywanie jej niczym przyzwolenia bożego. Teraz kiedy Bozi nie ma, pozostali ludzie i ich wiara. Wiara, która jest metafizycznym materiałem budulcowym. Daje nie tylko możliwość, ale i motywacje do działania demonowi. Jest bardzo silnie emocjonalnie związana z tą duchową istotą. Gdyby mag był równie duchowy i nigdy nie posiadał fizycznego ciała (prócz fizycznych odbić, które mogą widzieć niektórzy) to kwintesencja byłaby pieśnią tworzenia, uczuciami i inspiracją konstruktora. Fakt, mag może opuszczać swe ciało umysłem, być czystą informacją, latać jedynie swoim duchem, a po trzeciej sferze fizyczność przestaje mieć większe znaczenie, to jednak wciąż definicje poznawania świata zaczynał jak człowiek. Jeśli któryś odrzucił już wszystkie wewnętrzne problemy i ludzkie odczucia, niedoskonałości, to już godzien iście Wstąpienia. Bo nie może już być pionkiem na szali losu, nie ta liga.

Ja już chyba zakończę tę dyskusję Nie dysponuję nieistniejącymi argumentami. Jest to rzecz pominięta, a już przynajmniej w strefie domysłów z racji na mase fragmentów, wiele.. wiele mówiących o rzeczywistości. Mógłbyś się burzyć, gdyby o stworzeniu nie byłoby powiedziane dosłownie nic, no ale głębia WoDa na to nie pozwala.

Cytat:
I musza mieć Kwintesencje we wzorcu. Pierwsza poprzez koncepcje w Umysł skupia (lub jest skupiany) przez Duch. Jeśli nie wolą, to budującą ich wzorce. Wilkołak i Dzikin, Mag i Fulx. To Kwintesencja.
Nie zaprzeczam. Demony nie potrzebują Maga (z całym szacunkiem, ja nie odrzucam jego istnienia; zawsze łączę settingi; ale zakładam, co by było gdyby..), by wchłaniać duchowe ciało przeciwnika i zyskiwać dzięki temu Wiarę, a także moc i wspomnienia pokonanego.
Jeśli połączymy to z magiem, to wiemy, że wszelki byt i niebyt ma swój wzorzec <; Wtedy demon wsiąkający innego demona i zyskujący mistycznego powera z pewnością wsiąka jego kwintesencję. Albo jej bardzo bliską, bo nasączoną ludzkimi emocjami odmianę albo nawet ją samą.
Mumie mogą być "naładowywane" kwintesencją przez Pierwszą, by rósł ich zapas magicznej many Sekhem ^^
Nie widać problemu, by stwierdzić, że demony są z kwintesencji.
Zamiast tego napisano, że to duchowe istoty. W Wilkołaku też jest napisane, że wiele istot jest duchowych. Nie napisano, że są z kwintesencji!!! O rany Wzorzec ducha jest w aniołach i voila.

dobra, amen
 
Lunar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem