Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2009, 22:40   #11
Micas
 
Micas's Avatar
 
Reputacja: 1 Micas ma wyłączoną reputację
A skąd takie dane masz?

Z tego co ja wiem, kult Ulryka trzyma się szczególnie silnie w Nordlandzie, Middenlandzie i Middenheim. Ma też pewną prezencję w Hochlandzie i Ostlandzie. Ogółem czczą go ludzie z północy Imperium oraz nieliczne grupy w Norsce i Kislevie.

Skupienie kultu Ulryka na północy wynika przede wszystkim z zagrywek politycznych. Tamtejsza, w większości konserwatywna, bojowo usposobiona lub wywodząca się z Teutogenów szlachta oferuje duże wsparcie kapłanom. Ponadto, lud szybciej będzie się modlił do Ulryka o ratunek przed zimą i wilkami oraz o męstwo w bitwie, niż do Sigmara. Taki urok północy.

Na dominację kultu Ulryka w tamtym rejonie wskazuje także skupienie zakonów templariuszy, mnichów i kleru.

Sigmar dominuje nad resztą Imperium (a i też nie do końca, gdyż Taal & Rhya są szerzej rozpowszechnieni w terenach gęsto zalesionych - głównie Talabeklandzie, a w Krainie Zgromadzenia Sigmar ma nikłą prezencję).

Robi się offtop...

EDIT: Mała poprawka - poniekąd masz rację w tym że większość Ulrykan to nie są Middenlandczycy. Nie umniejsza to jednak faktu, że jest tam ich największe i najsilniejsze skupisko (pomijając miasto-państwo Middenheim).
 
__________________
Dorosłość to ściema dla dzieci.
Micas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem