Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-02-2009, 21:27   #20
Fanael
 
Fanael's Avatar
 
Reputacja: 1 Fanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodze
Przyznam szczerze, że pomysł modelowania pamięci mija się dla mnie z celem. Do tej pory nie wiadomo dokładnie jak działa ludzka pamięć, dlaczego niektóre rzeczy zostają zapamiętane, a niektóre nie. Są ludzie, którzy zapamiętują tylko określone typy danych. Ja na przykład jestem w stanie zapamiętywać stałe matematyczno-fizyczne bez problemu, ale daty historyczne nie zatrzymują mi się w ogóle. Poza tym pamięć to nie jednolita struktura - to raczej zestaw pojemników, z których każdy działa na innych zasadach, a na dodatek wszystkie są w jakiś sposób powiązane. Dałoby się stworzyć przybliżony model pamięci, ale szczerze przyznam, że nie widzę tego poniżej 5 rzutów.
Jeden komentarz natomiast do do sprawy. Zastanawiają mnie intencje wprowadzenia czegoś takiego. Absolutna pamięć graczy jest skutkiem ubocznym play-by-forum i form pokrewnych ponieważ w innych formach RPG gracz zdany jest na własne notatki, pamięć i skojarzenia. Jest to niewątpliwy plus jeżeli chodzi o punkt widzenia gracza. Należy jednak pamiętać, że PbF niesie ze sobą sporo niedogodności dla prowadzących postać. RPG nigdy nie miało być idealnym odwzorowaniem rzeczywistości. To ma być zabawa pozwalająca zrobić rzeczy, których normalnie nie mamy szansy przeżyć. Wprowadzenie skodyfikowanego mechanizmu pamięci... szczerze przyznam, że brzmi to dla mnie jak próba utrudnienia graczom tej dobrej zabawy. Aż tak zaleźli Ci za skórę?
 
__________________
Księciu nigdy nie powinno brakować powodów, by złamać daną obietnicę.
Fanael jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem