Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2009, 18:09   #122
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Co do duchów cząstek elementarnych miałem na myśli wiedzę bardzo starą, akby byli świadkami wielu wydarzeń. Wydarzeń których ki czort nie mogli znać bo tedy jeszcze nie stworzyli się/nie przybrali takiej formy.

Zauważ, że z magy korzystają zwykle istoty na ludzkiej bazie jak Cyborgi. Inne istoty albo mają zamkniętą magya, albo nie mają takiej elastyczności w magycznyh efektach lub dostają gamę statycznych mocy. To nie jest trudne, Sfera Pierwszej, Ducha, Umysłu, Materii, Życia, Czasu i niekiedy Korespondencji jest tylko potrzebna do szczęścia aby stworzyć lub zmodyfikować powłokę istoty. Sama Pierwsza jako Talizmany lub Czas jako zawieszanie efektów w „próżni” starcza do nadania mocy.
Na bazie ludzi ma avatary.
Co zaś istot innych to można zauważyć fakt, że wzorzec Umysłu (na którym polega AI) niemalże błyskawicznie przechodzi we wzorzec Ducha (skupia lub jest skupiany z nieskończonych (?) pokładów Ducha) jeżeli jest sam. Takim sposobem z naszego AI jesteśmy w stanie wyhodować dalej to AI lecz już bardziej podchodzący pod Ducha i mogący równie dobrze posiadać odpowiednie dla siebie moce jak i posługiwać się prawdziwą magyą ja to jest w stanie robić wiele silnych duchów.

Mnie się zawsze zdawało, że klony nie potrafią posługiwać się magyą. Poza tym avka każdy (pomijając puste dzieci po Avatar Stormie) dostaje z chwilą swego powstania. Możesz stworzyć 100 kopii samego siebie, lecz Ty masz swojego avka i o ile da się w ich wzorcach Umysłu zawrzeć cała Twoja osobowość i zasymulować dotychczasowy wpływ avka to potem drogi klonów i oryginału z avkiem dość drastycznie się rozejdą.

Duchowe byty, duchowe byty... Avek jest zawarty w Wzorcu Ducha „przywiązanym” po wzorcu Umysłu posiadacza. Od 5 kropki samoistnie manifestuje się w Umbrze. Inny mi słowy musi być to dość samodzielna część osobowości. Jeśli śpiący od dziecka widzi zmyślonego przyjaciela będącego tylko częścią jego osobowości to w Umbrze niezbyt go uświadczymy. Samą sferą Umysłu nie wykasujesz Avka. Avek zbiera kwintesencję w swoim, odrębnym wzorcu, nie ciele maga. Jest dość samodzielny. To wszystko pokazuje jakim on jest odrębnym bytem.
Do tego sama istota Cyklu przemawia za avkami.

Ale trochę odeszliśmy od tematu nieścisłości i ani Ty mi nie przyznałeś racji ani ja tobie. Za to nie odpowiedziałeś na wszystkie zarzuty demona i raczej nie odparłeś ich.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem