Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-02-2009, 20:21   #134
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Czyści – dobrze, ale przyjęcie i jednej i drugiej wersji wiąże się z problemami. Jeśli Demony to nie Czyści samo przez się rysuje dwóch stwórców. Błąd. Wracamy i ustanowimy Demony za Czystych. Pomijając, że Czyści byli raczej istotami magycznymi to i jest sprawa rozbieżności pomiędzy ich historiami w Magu i Demonie. Nie szukaj mi konsensusu, same historie są sprzeczne. I tak źle, i tak niedobrze.


Ale dalej nie ma w Demonie bang, ktoś ustanawia cykl. Mówisz już o jego przelewach. Więc? Aby było zabawniej wszystko ma swój bieg, każda rzecz, idea ale i cały kosmos jako jedno (np. ziemia pochyla się ku Entropii) i nie jest to jakiś argument za faktem, że Demon opisujący historię początków nie mówi o stworzeniu podstawowego prawa.


Z tą Pierwszą to mnie zabiłeś. Zawsze wydawało się mi, że to mag jest w stanie u podstaw zmienić świat. Mówisz tak jakby to była statyczna magya. Takim tokiem rozumowania śpiący podnosząc cegłę(zwierająca Kwintesencję) lub samym swym życiem (Kwintesencja płynie we wzorcach Życia) ją manipuluje.
Mylisz Kwintesencję z Paradygmatem, powiązanym z nią (jak każdy element rzeczywistości) to jednak nie stawiamy znaku równości. A Demon nie dość, że nie manipuluje, nie widzi to jeszcze nic o niej nie mówi.


Cos mi przerwach obraz świata. Wyższa Umbra – Umysł. Średnia – Duch. Niższa – Śmierć. Świat fizyczny – Ciało. Ot co. Zachęcam do lektury podręcznika.
Nie mogą być Czystymi bo są elementami wiary Wilków? Takim sposobem Umbra nie może być Umbrą bo jest elementem Wiary Magów, Upiór nie może być Upiorem bo jest elementem wiary Wampira.
Odkrycie roku. Opis Rękawicy. Jest jak skóra, zatrzymuje lecz przepuszcza pewne składniki obydwu światów. Także nie jest to nic niezwykłego. Przebudzenie Przedmiotu jest efektem Ducha.


I co z tego, że tak samo Statyczne? Zauważ, że wszystkie moce tych nadnaturali są statyczne zasilane odpowiednimi haustami. Demon pretendujący do stwórcy świata jako istota Statyczna?
Oj, to tylko trzeba wyobraźni. Te przykłady są przykładami aby załapać co tak naprawdę można na danym poziomie. Ale czysty poziomy mocy pozwalają na bardzo wiele. Czasami za dużo.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem