Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-02-2009, 21:16   #16
Efcia
 
Efcia's Avatar
 
Reputacja: 1 Efcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputację
Marlena uśmiechnęła się słodko do Próchnicy i Alicji.
- To prowadź.
W głębi duszy klęła na czym świat stoi. Właściwie mogła mieć pretensje tylko do siebie. Przecież mogła wcześniej dowiedzieć się czegoś. A teraz było za późno, mogła tylko pluć sobie w brodę i rzucać w myślach wszystkimi znanymi sobie przekleństwami. Jednakże i to na niewiele się teraz zda. Czas pokaże co ją czeka.
-Całkiem ładnie urządziliście się tutaj. Ten opuszczony pałacyk jest taki uroczy. - Rozmowa o przysłowiowej pogodzie była idealna na tę chwilę. - Widzę Próchnica, ze twoi ziomkowie mają niezłą zabawę z tymi dzieciakami. Często tak macie?? To chyba bardzo przydatne później w starciach z Camarillą. - Dodała już ironicznie, przyglądając się tandetnej podróbce rycerza jaką był Malkavian. Cała ta sytuacja wydawała jej się dość komiczna. Biegające i krzyczące dzieciaki odurzone tanimi winami. Ganiający za nimi szaleniec. Istna idylla. - No mówię ci, Próchnica, ta scena batalistyczna nadawłaby się na piękny obraz. - Zakreśliła ręką łuk. - Jak wrócę tu. Znaczy jeśli wrócę. - Zreflektował się po chwili. - Jeśli tu wrócę, to namaluje na cześć twojego kolegi obraz równy patosowi Bitwie pod Grunwaldem Matejki czy Kossaka. Tak. Idealnie się nadaje do tego. Ten miecz i hełm. No rycerz pełną gębą. Obraz będzie się idealnie komponował z wystrojem wnętrza i tomami dzieł Lenia. - Tu umilkła na chwilę przyglądając się ścianie obok regału z książkami. - A tak na poważnie. Rozumiem, że po rytuale zorganizujecie nam... - Jak to dziwnie brzmi. Pomyślała. Nam. No cóż wkrótce to będziemy my. - Zorganizujecie nam transport do Arcybiskupa?? W końcu jesteśmy hordą ochotników.
Dziwna to będzie grupa. I czeka nas zapewne walka o władzę. Madonna przypomniała sobie pokaz zdolności dwóch mężczyzn. Jak to jest, że nawet po przeistoczeniu faceci często nie myślą racjonalnie?? Patrzcie jaki jestem wspaniały. To ja jestem samcem alfa. A nie bo ja. I tak do usranej śmierci, a nawet po niej.
 
__________________
- I jak tam sprawy w Chaosie? - zapytała.
- W tej chwili dość chaotycznie - odpowiedział Mandor.

"Rycerz cieni" Roger Zelazny
Efcia jest offline