Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2009, 16:44   #25
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Tylko się minie burzyć, że czasami ST są za duże. Bo i bywają rzeczy o których nie musicie wiedzieć albo jak z szybkim czarowaniem jak mam kaprys to mogę dać właśnie owe +3 (jeśli chce się coś błyskawicznie) chociaż teraz było +1 z szybkości i 2 z presji. To już jest moja wola. Patrzę co wychodzi z tabelki, czasem modyfikuje to co w niej jest oraz zmieniam trochę. Fajnie opisany efekt może zmniejszyć ST lub wymagane sukcesy. Tak samo jak chęć mg, przy pierwszej próbie samodzielnego prucia rękawicy przez Lunara miał on zmieszoną ilość wymaganych sukcesów i mimo to mu się niestety nie udało.
Możecie też się pytać mnie o przypuszczalną trudność. Nie podam tedy zwykle ST i wymaganych sukcesów ale rzucę widełki. Z drugiej strony bardzo często korzystam z automatycznego sukcesu z tym, że wystarcza wam tylko Arete równe bądź wyższe ST. Wszelakie percepcje jeśli nie mają komplikacji to załatwiam w ten sposób. Możecie też o automatyczny sukces poprosić aczkolwiek radzę się nad tym zastanowić. Są to 1-2 sukcesów (zwykle w magy o ST równym Arete 1, niższym – 2) lecz to jest metoda na przypadkowe efekty mogące ładnie załatwić sprawę.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline