Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2009, 19:22   #11
Penny
 
Penny's Avatar
 
Reputacja: 1 Penny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemu
Wydaje mi się, że mogliby się dogadać z aliantami. Dlaczego? Otóż wiadome jest, że Stalin Roosevelta mógł przekonać do wszystkiego, gdyż miał na prezydenta USA spory wpływ. Z tego co mi wiadomo podczas konferencji w Jałcie, Teheranie i Poczdamie wszystko ustalali właśnie Stalin i Roosevelt, a Churchill miał marginalne znaczenie. Chyba oczywiste jest to, że wszyscy chcieli zakończenia wojny, więc dlaczego Zachód nie chciałby zawrzeć pokoju z Rzeszą? Naturalnie, nie byłby on zbyt korzystny dla Niemiec, ale jednak zakończyłoby to wojnę.
Nie wiedziałam jednak, że Roosevelt był taki cięty na Niemców i przeszkadzałby im w podjęciu jakichkolwiek działań w stronę zawarcia pokoju. Wydaje mi się, że większą, od niego, przeszkodą byłby Stalin. Trudno mi jest powiedzieć konkretnie dlaczego właśnie on, gdyż nigdy nie zagłębiałam się aż tak bardzo w historię II wojny światowej, ale wydaje mi się, że gdyby wojna zakończyła się właśnie w 1943 roku to Stalin nic by na tym nie zyskał (no może oprócz tego, że oddziały niemieckie musiałyby opuścić tereny ZSRR).

Aha, i zanim zaczniecie mnie linczować za brak wiedzy... cóż, muszę z bólem przyznać, że tej wiedzy mi brak . Tzn. wiedzę ogólną posiadam, ale jak sobie czasem przeglądam ten dział to dochodzę do wniosku, że jest ona bardzo, bardzo malutka . Wypowiedź powyższa jest właśnie zlepkiem tych faktów, które znam i trochę własnych przemyśleń
 
Penny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem