Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2009, 21:19   #149
Miriander
 
Miriander's Avatar
 
Reputacja: 1 Miriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie coś
Lunar -> Racja to racja Dlatego tylko jedno zdanie na szybko - Przebudzenie daje wejrzenie pewne na rzeczywistośc i właściwie ukazuje jakąś Prawdę. Znaczy to co jest, w ujęciu arystotelowskim. Teraz kwestia rzeczywiście wyboru jednostki, jak zareaguje w obliczu faktów, choc bladych, to będących jak kubeł zimnej wody: czy je nagnie do swego wyobrażenia o świecie, czy spróbuje zignorowac, czy może drążyc dalej. W kontekście Technokracji, może wypowiedziałem się opatrznie co do mojej niechęci do 3 edycji, ale właściwie, to rozumiem (ha! Pycha, pewnie zdaje mi się) podejście jakie prezentują podręczniki. Księga Cieni też podkreśla pięknie cele Technokracji, jej sposób widzenia świata i rzeczywiście jest to kompleksowy twór. Ale właściwie muszę się chyba wycofac z dyskusji, bo gdy zdaje mi się, że mimo wad, magowie Tradycji kroczą gorzką i długą drogą ku Wstąpieniu (znaczy, na swój niedoskonały sposób drążą, jak wygląda Prawda której doświadczyli) to agenci Technokracji zdają mi się zgorzkniałymi "realistami", którzy pragną odizolowac od bólu, cierpienia, niebezpiecznej ekstazy, samotności i wielu innych składowych świata ludzkośc, zamykając się w bezpiecznym i miłym miejscu, gdzie każdemu jest miło. Cóż, oby tylko czasem ktoś po Wstąpieniu do drugiej osoby nie musiał z pogodnym zdziwieniem pytac "jest super, więc o co Ci chodzi?".
Dzięki w sumie za dyskusję, chyba masz rację pisząc, że doszliśmy do momentu, w którym nie da się dalej jej prowadzic.
 
Miriander jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem