Wątek: Diabolizm
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2009, 19:26   #13
MigdaelETher
 
MigdaelETher's Avatar
 
Reputacja: 1 MigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwu
Rusty: Temat założyłam, tak jak pisałam w pierwszym poście celem dyskusji i wymiany poglądów, bo uznałam, że ostatnio wiele słów o diabolizmie padło na forum i poza nim. Tak jak Asch powiedział chodzi o merytoryczną dyskusje prze to rozumiem podanie jakichś konkretów, argumentów, żeby inni mogli się do nich odnieść, może nawet zweryfikować swoje podejście.

Wydaje mi się że stwierdzenia w stylu : " Wy to ustaliłyście " czy " Na szczęście twórcy systemów... " nie wnoszą nic do dyskusji.

Rzeczą bardziej niż oczywistą jest, jest fakt, ze różni gracze, MG grają inaczej, wprowadzają zmiany w zasadach ( kwestia na ile możemy zmienić zasady by nadal był to Świat Mroku a nie autorka, to już temat na inną dyskusję ) Jednak, żeby powiedzieć jakie zmiany wprowadzamy musimy odnieść się do wspólnej płaszczyzny, którą Wszyscy znamy, mianowicie do podręcznika i zasad tam opisanych. Stąd moje pytanie, co uznajesz za wysoką Nadwrażliwość, jaki wg Ciebie wampir jest w stanie wykryć żyłki? Pytanie wydawało mi się dość proste, a pomogło by mi i zapewne innym lepiej odnieść się do Twojego stanowiska.

Czytając dalej Twoją wypowiedź uderzyło mnie stwierdzenie " zauważyć kto się w byle koncie diabolizował " cóż wnioskuję, że u Ciebie diabolizm jest dość powszechnym zjawiskiem? Tu mam kolejne pytanie, w takim razie jak się to ma do tego, że uznajesz, że należy zwiększyć poziom trudności wykrycia diableri, bo mechanicznie zdiabolizowanie kogoś jest o wiele trudniejszym procederem?

Komtur: Właśnie Wszyscy do tej pory pomnieli ten bardzo istotny element. Wiadomo jeśli podchodzimy do diabolizmu jako do formy bonusów czy łatwego podpakowania postaci taki aspekt albo pomijamy albo marginalizujemy. Dla mnie jest on bardzo istotny. W końcu w środowisku wampirów diabolizm jest równy kanibalizmowi. Moim zdaniem zależy to od wampira, klanu i ścieżki jaką podąża. Np taki Toreador, hołubiący ludzką część swojej natury z pewnością uzna to za odrażającą zbrodnię. Jednak wampir będący świadomy swojego przekleństwa, uważający, że stał się straszliwą bestią? Dla kogoś takiego jedna zbrodnia( bardziej, lub mniej okrutna ) więcej nie robi różnicy.
 
__________________
Zagrypiona...dogorywająca:(

Ostatnio edytowane przez MigdaelETher : 20-02-2009 o 19:33.
MigdaelETher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem