Wątek: Diabolizm
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2009, 20:04   #14
Hawkeye
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 1 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Diabolizm jako moralnie zły czy jako kanibalizm to moim zdaniem mocna przesada i co więcej celowo głoszona propaganda starszych. Gdyby faktycznie diabolizm był tak odrażający, to tak wiele osób by go nie stosowało (a przecież przykłady diabolizmu można mnożyć) a dwa, nie trzeba byłoby na każdym kroku powtarzać, że to jest be i że nie należy tego zrobić.

Starsze wampiry z wiadomych przyczyn nie mogą zezwolić na diabolizm, w końcu uderza w ich władzę i w ich samych. Gdyby ta praktyka nie była tak piętnowana, to szybko do władzy doszły by Młode Wilki, bardziej nowoczesne, rzutkie, nie znudzone swoim istnieniem, nie popadające w rutynę. Prawo zakazujące diabolizmu to po prostu kolejny sposób starszych na zachowanie swojej władzy.

Co więcej w tym wywodzie można by pójść dalej i stwierdzić, że diabolizm leży w najgłębszej naturze wampira, jest wprost zakodowany w jego istnienie. Skąd taki wniosek? Trzecie pokolenie diabolizuje drugie ... po czym ma powrócić i zdiabolizować swoje dzieci. Chyba jednak nie jest to dla nich tak wstrętne jak można by przypuszczać.

Dla mnie diabolizm sam w sobie nie jest zbrodnią, są okoliczności, które mogą go usprawiedliwić, a co więcej nawet uzasadniać. To takie tylko moje 3 grosze w temacie "moralności" diabolizmu, o zasadach, nie chcę się wypowiadać, bo chyba wszystko zostało już o tym powiedziane.
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem