Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2009, 22:37   #20
Demodeus
 
Reputacja: 1 Demodeus nie jest za bardzo znany
Było tutaj wspomniane o Hobbicie.
No cóż, nie chciałbym się jakoś ostro wypowiadać na temat tego tytułu, tym bardziej, że nie jestem jako takim zatwardziałym fanem literatury i na pewno nie przeczytałem tak wielu książek jak niektórzy z was.
Hobbit, według mnie jest po prostu nudny. Pierwszą połowę przeczytałem na siłę, a oczy zamykały mi się po kilku kartkach od rozpoczęcia. Druga połowa była znośna, bo coś się działo i w takim 'znośnym' nastroju się też skończyła.
Nie ma tam nic, co wymagałoby ode mnie myślenia. Całego Hobbita łyknąłem w kilku kęsach i nawet nie musiałem gryźć. Tak określę poziom.
Z Wiedźmina czytałem niewiele, ale na podstawie tego co przeczytałem, mogę stwierdzić, że poziom jest nieco wyższy, bynajmniej ja tak to odczułem. Takiej książki już tak łatwo się nie łyknie, ale przez to jest lepsza i przyjemniej się ją czyta. Zastanawiałem się nad zakupem Władcy Pierścienia i chociaż nie powinienem go tutaj porównywać za bardzo do Hobbita (to jednak Tolkien, a zdążył już mnie do siebie zrazić), wybiorę jednak Wiedźmina.
 
Demodeus jest offline