Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2009, 00:55   #147
Latilen
 
Latilen's Avatar
 
Reputacja: 1 Latilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodze
"Wszyscy staliśmy się materialni."

A jednak mogli korzystać z mocy - mniej lub bardziej. Ale miał wrażenie, że to nie takie proste, jak zdawało się Asmodowi.
"A jeśli są dwa źródła mocy? I dwie postacie Boga? Niemożliwe. Tylko... Pan wie wszystko, musiał przewidzieć również bunt. Jeśli On potrzebuje Aniołów, co wykazują marność człowieka i takich co utrzymują go w dobrze?

...

Oszalałem od tego słońca."

- Co sądzę?
- Ambu w końcu oderwał spojrzenie od Morfa - Niewiele. - Światło w jego wnętrzu milczało. - Uważam, że trzeba działać, póki biali jeszcze nas nie przejrzali. - wzruszył ramionami - Problemem może być sam Mojżesz. Jeśli rzeczywiście uciekł, gdyż zabił świadczy to o jego strachu i słabości. Kiedy zdecyduje się na powrót - oznaczać to będzie jego siłę. - przekręcił ponownie pierścionek. - A jeśli jeszcze biali go poprą- westchnął - to tylko przypuszczenie, ale nie możemy podważać tego, że może nas zaskoczyć. A to już jest groźne.

"Do niczego nie prowadzące dywagacje."

- Potrzebujemy go żywego? -
uśmiechnął się pod nosem, gdyż przyszła mu do głowy myśl głupia - Może wynająć skrytobójców?

Zsunął się po ścianie, aby usiąść.
"Czemu to nie mogłoby być takie proste?"

- Ale co my właściwie od tego Mojżesza chcemy? Po co nam on? Czemu mamy na niego czekać lub go szukać?

"Jak ułożyć plan, skoro nie widać celu? Zresztą wszystko mi jedno. Może poszukać Uzjela? Nie. Tak. Zresztą sam nie wiem, czego już chcę."
 
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
Robert A. Heinlein

Ostatnio edytowane przez Latilen : 03-03-2009 o 00:57. Powód: literówka
Latilen jest offline