Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-03-2009, 21:32   #35
kszyk
 
Reputacja: 1 kszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skał
Cytat:
Toż to Worm pisał na temat tej logiki...
Nie tylko on.

Cytat:
"Jeżeli jest ktoś taki...". Naprawdę twierdzisz, że czytasz ze zrozumieniem?
Ale zdanie wcześniej piszesz: Dalibyście sobie a więc zadajesz pytanie forumowiczom i rozumiem, że dotyczy ono dyskusji i nie zabrzmiało jak pytanie retoryczne.

Cytat:
"Do wszystkich:". To znaczy, że nie tylko do ciebie i nie koniecznie w odniesieniu do twoich słów... Dalej twierdzisz, że czytasz ze zrozumieniem?
Ale ja nie napisałem, ze odnosisz się do mnie, tylko że każesz "wszystkim" robić coś do czego sam się nie stosujesz. Dalej twierdzisz, że czytasz ze zrozumieniem?


Cytat:
Kolejne odniesienie spotkało się z odjechaniem fotelu spod tyłka i upadek prosto na podłogę, czemu towarzyszył malowniczy gest nazywany "facepalm".
Przykro mi, że naraziłem cię na niebezpieczeństwo.

Cytat:
Uważasz, że jestem tak głupi, żeby twierdzić, iż nazwa Oceanu wzięła się od Atlantydów?
A gdzie ja tak napisałem? Ja napisałem skąd pochodzi nazwa Ocean Atlantycki.Dalej twierdzisz, że czytasz ze zrozumieniem?

Cytat:
(ups... chyba jednak jestem złośliwy).
Najwyraźniej, chociaż kolejny raz ci nie wyszło


Cytat:
Jesteś pewien, że wyloty w kosmos i obliczenia towarzyszące temu wykluczają czynnik losowy?

Napisałem, że czynnik losowy to zestaw oddziałujących na siebie czynników, który nie pojawia się "bo tak", lecz jest wynikiem zjawisk dziejących się w przyrodzie. Dzięki rozwojowi nauki można go w pewnym stopniu (zależnym od naszej wiedzy) przewidzieć i mu przeciwdziałać. Dalej twierdzisz, że czytasz ze zrozumieniem?


Cytat:
Zmień ileśtam set tysięcy czynników na jeden wypadek
Tyle, że warto zauważyć, że nie wszystkie czynniki maja taki sam wpływ na dany wypadek - jeśli dmuchnę na spadając kartkę, to ona zapewne zmieni tor lotu, ale raczej nie wpłynę w ten sposób na rozpędzoną ciężarówkę.
Czynniku losowy wynika z praw rządzących Wszechswiatem. Nie możemy go przewidzieć w stu procentach: bo części czynników nie rozumiemy, na przewidywanie innych nas nie stać ( bo czujniki kosztują). Nie napisałem, że czynnik losowy nie występuje, ale że możemy go zrozumieć i w jakimś stopniu mu przeciwdziałać. Fizyka obowiązuję i wpływa na wszystko a czynnik losowy jest niczym innym jak odstępstwem od założeń poczynionych przez człowieka.

Cytat:
Starasz się być wszystkowiedzący? Godna podziwu ambicja
Dziękuję

Cytat:
Sam sobie zaprzeczasz. Mówisz, że cywilizacje nie rozwinięte nawet w dziesiątej części tak jak my, mogli za sprawą przypadku dokonać odkrycia, kiedy my musieliśmy czekać aż technologia się rozwinie.
Nie jestem pewien czy to do mnie, ale jeśli tak to odpowiadam.
Napisałem : "Możliwe jest, że starożytni mieli wynalazki, o których nie wiemy". Tyle jeśli chodzi o odpowiedź.

Cytat:
A ja powiem, że prawdopodobieństwo jest bardzo, ale to bardzo małe.
Powiedzieć można, ale ciężej udowodnić. Jako, że nie znamy ani wielkości wszechświata, ani tego jak powstaje życie ( w sensie konkretnych reakcji, które przecież mogą być różne dla rożnych form życia) nie jesteśmy w stanie przyjąć konkretnego oszacowania. Podejmuje się jednak takie próby (np. równanie Drake'a). Z jednej strony mamy "trudność" powstania życia, z drugiej argument skali Wszechświata. Także można powiedzieć, że istnieje wiele gatunków, w tym także te bardzo podobne do ludzi albo, że życie występuje jedynie na Ziemi i ciężko będzie, (przy dzisiejszej wiedzy) któreś z tych stwierdzeń obalić.

Cytat:
Nieświadomie powiedziałeś coś, co sprawiło mi ogromną radość Długi post, który może być zawarty w trzech słowach. To jest dla mnie, że tak powiem, "komplement"
Miło mi Tyle, że ja zawsze wolałem podążać w stronę prostoty, ale to tylko i wyłącznie kwestia gustu
 
__________________
Srebrny w mózgu chip
wolnym czyni mnie
gdy zespolony z metalem
dostrajam się
kszyk jest offline