Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-03-2009, 19:18   #38
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
To proste. Gdyby osiągnąć prędkość światła, mając masę, która nie jest zerem, energia takiego ciała wskoczyłaby w nieskończoność.

Prędkości światła się nie sumuje z innymi prędkościami, lecz pomińmy ten argument. Wyjaśnię czemu. Podczas takiego ruchu, obiekty poruszają się względem siebie z prędkością większą niż światło, lecz czy to znaczy, że ty przekroczyłeś prędkość światła? Nie, twoja prędkość dalej jest bliska, przykładowo pięciu kilometrom na godzinę.

Tak, masz rację i właśnie ja to mówiłem. Wyjątkiem jest Ziemia, która nie ma swojego odpowiednika i bogowie Rzymscy mają swych odpowiedników w planetach głównie w Układzie Słonecznym.

Żarcik z lisem był bardzo śmieszny. Się uhahałem! Pff...

Wtedy należałoby ponownie zdefiniować termin "cywilizacja" lub utworzyć nowy, określający to, co ma miejsce.

Nie wolno zapominać, że jest jeszcze Pas Kuipera z ogromną ilością "kosmicznych śmieci".

Napewno wywierałby jakiś wpływ grawitacyjny czy elektromagnetyczny, ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że aphelium takiej planety może być bardzo daleko. Być może sięga krańca Układu Słonecznego? Tam oddziaływanie grawitacyjne i elektromagnetycznie nie byłoby za bardzo odczuwalne dla nas, na Ziemi.
Poza tym mówiłem już czemu mogli jej nie wykryć. Myślicie, że po co został wysłany nowy satelita? Właśnie po to, by obserwował gwiazdy w oczekiwaniu na przemknięcie cienia, który przechodzi w regularnych odstępach czasu i mniej więcej takim samym miejscu. Obserwuje w podczerwieni.
Powtórzę jeszcze raz. Obserwowanie jednego punktu przez nawet 800 lat mogłoby nie przynieść efektu, a my tyle czasu nie obserwujemy tego jedynego punktu...

Przy zaawansowanej technologii, pozyskiwanie energii nie jest problemem. Przykładowo zimna fuzja lub reakcje syntezy termojądrowej.

Raczej tak średnio znasz się na astronomii.

No patrz... I kolejny naiwny, wierzący, że wszystko da się opisać matematyką, nawet zachowanie ludzkie... To jest już totalna głupota, bo każdy ludzik, nie wiem jak prymitywny jest inny, inaczej się zachowuje, myśli. Owszem, są podobieństwa, ale to nie zmienia faktu, że taka sama kombinacja cech wypada bardzo rzadko, jeżeli nie nigdy! Nie ma reguły, określającej to! Zrozum, nie będziesz wiedział kiedy zachorujesz, nawet jeżeli byłbyś geniuszem matematyki, ślęczącym nad tym 24h na dobę przez ileśtam lat!
Tego ducha przemilczę, ponieważ jest to osobista sprawa każdego człowieka.
Poza tym nic nie rozwija się liniowo! Litości!
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem mojÄ… postaciÄ… i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline