Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-03-2009, 23:42   #41
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Badając DNA, możesz się dowiedzieć, na co jest podatna dana persona, a na co mniej. Na podstawie badań DNA i obliczeń, nie powiesz: "W dniu 29 miesiąca Sierpnia roku 2010, zachorujesz na grypę żołądkową". Tego nie będziesz w stanie zrobić, nawet, jeżeli być rok liczył.

Żeby przewidzieć ludzkie zachowanie, musiałbyś znać ludzki mózg na wylot, a przynajmniej znać jego wielką część. Funkcje, możliwości, ograniczenia, budowa, także w świecie mikro. Mało tego, musiałbyś poznać mózg tej jednej, danej persony. Poznać go tak, jak nie zna go sam właściciel. Wtedy byłoby to być może, możliwe. W innym wypadku już nie. Jednakże człowiek nigdy nie pozna pełni swego mózgu. Autosugestia jest jedną z możliwości, których są setki tysięcy.

O ile ekspertem biologicznym nie jestem, o tyle akurat umysłem i mózgiem się interesuję.

Do zimnej fuzji używany jest deuter, izotop wodoru.
Nie wiem o co ci wogóle chodzi, bo nie rozumiem. W gwiazdach nie zachodzi zimna fuzja. Tam zachodzi reakcja syntezy termojądrowej. Wodór przemieniany jest w hel.

Życie to coś, co jest w stanie poradzić sobie prawie zawsze i prawie wszędzie. Nie potrafię jednak wyjaśnić, w jaki sposób miałoby się rozwinąć, przechodząc przez Pas Planetoid i Kuipera. Może podziemia? Nie wiem.

Byłby możliwy, ale raczej należałoby badać jakiejś cząstki, gdyż tego najpierw musimy się spodziewać. Badania odbywałyby się pewnie w czymś, co wielkością przypominałoby akcelerator.

Nieprawda. Współczynnik odbicia od podłoża, dane podłoża, kąt nachylenia palców do podłoża oraz dłoni, sposób wyrzutu, siła wyrzutu, wilgotność powietrza, kostki lub/i podłoża, gęstość powietrza, prędkość kostki, masa kostki, ruch ramieniem, położenie ciała, ruch nadgarstkiem, siła tarcia... Pomyl się o 0,001, a całe obliczenia szlag trafią.

Los nie jest iluzją. Może macie na myśli przeznaczenie, w które i ja nie wierzę, lecz los jest faktem. Nie przewidzisz w jaki sposób zginiesz ty czy każdy inny człowiek. Nie przewidzisz czy tamten menel spod latarni wpadnie pod pociąg, tramwaj, samochód, zapije się na śmierć, zginie w walce, czy przewróci się i rozwali sobie czaszkę. Nie przewidzisz czy, kiedy i gdzie zatrzaśniesz się w windzie. Nie dowiesz się, czy gołąb nafajda ci na głowę dzisiaj czy za pół roku, a może za pięć lat.

Kepler (start: 6 marzec 2009r.) będzie szukał tranzytów planet na tarczach gwiazd, a kiedy już znajdzie, będzie mógł opracować dokładniejsze dane. Cień to będzie ten mały, ciemny, przemieszczający cię punkcik na tarczy gwiazdy. Regularność pojawiania się oraz przemieszczenia w podobnych miejscach, a także utrzymujący się przez tyle samo czasu, będzie świadczyło o istnieniu planety.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline