Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-02-2006, 07:52   #114
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
4 czerwiec 2022, 11:30, Wałbrzych, garnizon armii polskiej, u płka Merziera

Merzier zdębiał, wstał i zaczął nerwowo się przechadzać:
- Ile? - spytał rozdrażniony, kiedy usłyszał odpowiedź stanął jak wryty.- Sebek, kurwa co ty mówisz, 2 jebane miliony złotych?
- Eurobaksów
Major zakrztusił się:
- Sebek, na miłość jebanego Boga, w coś ty wdepnął. To jakaś granda dla handlarzy z najwyższej ligi, a wy to co najwyżesz dupę Dzikim przetrzepać umiecie, jak zeszłejk nocy.
Tower odwrócił wzrok do okna, a Panczur nagle zaczął uważnie studiować brud pod paznokciami.
- Tak, wiem - Merzier stanął nad chłopakami - Wiem, bo od tego między innnymi tu jestem. Stąpacie dzieciaki po tak cienkiej linie, że pająk by ją zerwał. A wy jeszcze na niej hołubce wywijacie. Sebek na pamięć twojego starego, jeśli zaczniesz robić coś, co jak w pysk strzelił prowadzić będzie was do czarnego worka zapinanego na zamek, to zapuszkuję was tu w garnizonie. Rozumiesz!!?
Ktoś zapukał do drzwi, młody porucznik wszedł do środka:
- Por. Grabski melduje się na rozkaz, mamy króki raport o tych maszynkach panie majorze.
- Mówcie, Grabski.
- To maszyny unikatowe, zamawiane przez rządy i największe kroporacje. Służą do zarządzania strukturami na dość dużym obszarze, w przypadku korporacji może to być region bądź pańśtwo. Mainframe jest tak skonstruowany, by bez trudu zainstalować dowolną SI klasy Książę lub Półbóg, czyli niezwykle potężne byty sieciowe. Takich SI na świecie jest niespełna 100, komputerów IV klasy wedle agencji Turinga na świecie istnieje ledwie 516, ile nielegalnie nie wiadomo. Dobrze zaprogramowana SI, opatrzona programami eksperckimi potrafi zastąpić pełen zarząd, sztab bądź rząd. Jest rzutka, zdecydowana a przy tym błyskawicznie podejmuje dobre decyzje. Z tego co wiemy sztab armi UE wykorzystuje SI jako doradcę swoich strategii. W Wałbrzychu wiemy o dwóch takich maszynach, w siedzibie Arasaki i IG Fahrben. W pierwszej znajduje się Arasazka Daimyo (mainrame wart ok. 800 000 E, w drugiej IEC MegaDeus wart ok. 900 000 E$. Tyle co się udało szybko znaleźć panie majorze. Reszta to dokładna specyfikacja sprzętu.
Majorz spojrzał na Towera:
- Wystarczy? Maly sam widzisz, wycofaj się. A panu dziękujemy, poruczniku, świetna robota.

4 czerwiec 2022, 12:00, Wałbrzych, Podzamcze, "Mona Liza"

Gwar stał się jakby odległy, Pikawa widzial przed soba tylko wielkiego skinheada. Gunter spojrzał na chłopaka:
- Nie powiedziałeś ile by warta była dla ciebie ta informacja, to ja powiem. Dwie stówy, w polskich. Resztę dam za darmo. Nie znam żadnego Wałdocha. Broń mogę załatwić, choć neiwiele, sami potrzebujmy. Mam w sprzedaży polskiego Wista, pistolet 9mm, drugi model, poprawiony. Dasz za niego tysiaka i będzie okay.

A oto Gunther

4 czerwiec 2022, 12:00, Wałbrzych, Dziura, siedziba Tasmanów

UAZ zaparkował przed siedzibą gangu. Malutki i Siwy czekali na nich.
- Hej Tołdi - siwy wywrzeszczał powitnaie, Malutki tylko podniósł rękę.
- Eeee cześć- Tołdi po prostu bał się Siwego, jego agresji, jego nieobliczalności.
- Wiesz coś o tych kompach!!? - Siwy widocznie czegoś się już dowiedział od Malutkiego i teraz próbował zabłysnąć.
- No trochę
- Pójdzie na takim kompie nowy Doom VII? Bo moge załatwić
Tołdi spojrzał jakoś dziwnie na Siwego, na szczęście włączył się Malutki:
- Siwy, stul pysk i wracaj do hantli, bo ci forma spadnie. My z Tołdim idziemy pracować.
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline