Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-03-2009, 22:40   #3
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
W myśl cytatu z Twojego podpisu, drogi Kutaku, wypowiem się tam gdzie się znam

Cytat:
Słoneczne elfy? Zaprzeczenie Nocnych Elfów z Warcrafta? Również waleczne, doprawione odrobiną elfów rodem z Wiedźmina, a ich wojowniczy charakter kojarzy mi się z samymi Wiedźminami.
Nie ma sensu, moim zdaniem, szukać podobieństw na siłę, bo znajdzie się je do wszystkiego co w dzisiejszych czasach próbujemy nazwać "nowym" i "oryginalnym". Bo tak naprawdę wszystko już było i wszystko jest na czymś bazowane - w mniejszym lub większym stopniu, oraz bardziej lub mniej świadomie.
Na swoją obronę mogę powiedzieć, że o Nocnych Elfach z Warcrafta wtedy nie myślałem ani trochę, a Wiedźmina jeszcze nie znałem - bo rasa Słonecznych Elfów wykreowała się w mojej głowie jakieś 3 lata temu.

Cytat:
Pomysł z "nasłonecznianiem" ostrza wydaje się być trochę oryginalniejszy, ale jeżeli to ma być jedyny opis rasy w całym settingu, to wypadałoby to wyjaśnić. Tak samo jak przedstawić genezę rozłamu elfów - nawet legendę czy niepewną teorię na ten temat - i pochodzenie ich "magicznych" zdolności.
Wiem, głupi jestem. Nie napisałem tego (mea culpa), ale ten powyższy tekst jest jedynie wprowadzeniem - chciałem się przekonać co ludzie w kwestii ogólnej o tym myślą, no i przedstawić skrótowo cały Kaminor, co (jak widać) nie wyszło najlepiej.

W kwestii szczegółowej to mam przygotowany jako taki opis społeczności Elfów Słonecznych, z genezą, polityką i opisem stolicy jak dotąd
Tyle że... nie chce mi się póki co tego wszystkiego pisać

Cytat:
Wodne elfy to zwyczajne elfy z każdego settingu fantasy połączone z odrobiną magii. Wodnej magii. Uzasadnienie ich "uwodnienia"? Nie ma.
Powód jak wyżej - to tylko skrótowe wprowadzenie

Cytat:
Żywiołak wodny tez jest średnio opłacalną taktyką bitewną - jeżeli miał moc tysiąca elfów, a do utrzymania go potrzeba było... także tysiąca, to... czy nie lepiej byłoby wykorzystać mobilność 1000 żołnierzy, niż tworzyć jednego efektownego giganta?
To już kwestia do dyskusji - sam zresztą pośrednio napisałem że taki żywiołak nie jest zbyt efektywny w walce, ponieważ 1000 elfów musiałoby za nim biegać wszędzie...
Poza tym elfy wodne są kiepskimi żołnierzami - do walki wykorzystują wodę, z której formują różne... rzeczy

Cytat:
Moja rada - skup się na jednym z nich, najlepiej na kraju, jeszcze lepiej na jego części. Może jakimś małym księstwie. Może na ziemiach granicznych, gdzie akurat dużo się dzieje. Niech ta okolica będzie ciekawa, niech będzie taką esencją świata - jak w FR chociażby Srebrne Marchie. I opisz go ciekawie.
Taki mam zamiar
Chciałem tylko pierwej przedstawić cały świat, by teraz móc skupić się na (jak już wspomniałem) społeczności Słonecznych Elfów. Chodzi o to, żeby powiedzieć ludziom "Patrzcie, tu jest cały świat, a tutaj takie fajne państewko o którym zaraz będę mówił...". No, tylko mi przekaz nie wyszedł :P

Jednak mimo wszystko nie jestem pewien czy uda mi się stworzyć klimat. Opisy to nie do końca moja działka...

Pozdrawiam
Gettor
 

Ostatnio edytowane przez Gettor : 19-03-2009 o 22:45.
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem