Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-03-2009, 13:36   #10
Matyjasz
 
Reputacja: 1 Matyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemu
Każdy test da się przeprowadzić na k6, lub jego pochodnych.
Np. 2k6 by zmniejszyć prawdopodobieństwo liczb skrajnych.
Test w wlace
k6 (lub2k6) + sprawność + umiejętność walki bronią przeciwko k6(lub2k6) + sprawność + umiejętność parowania(czy coś podobnego przeciwnika) jeżeli wynik atakującego jest większy od obrony to trafienie.
Obrażenia
K6 (2k6) + siła + siła broni lub k6(2k6) + siła* współczynnik obrażeń oręża
tutaj kombinacji jest pełno

Umiejętności. Z nimi jest trochę większy problem w przypadku czegoś gdzie nie ma konfliktu. Tam gdzie jest konflikt mechanika trafienia.
Np. skradanie się
cecha od skradania + zdolność + rzut przeciw spostrzegawczości + rzut + jakaś tam cecha.

Bez konfliktów
pierwszy pomysł
wartość umiejętności rzutów przeciw skali trudności.
Drugi wzorowany na młotku
rzucamy 2k6 i zależnie od umiejętności musimy wyrzucić ileś tam. Każda ranga umiejętności zmniejsza wymaganą liczbę oczek. Do testów dodaje się modyfikatory trudności w wartości od -x do x, według mnie najlepiej równe maks. umiejętności.

Ciekawe czy jasno to opisałem.

Oraz uwaga z mojej strony. 50 punktów to zły pomysł. Im niższe cyferki tym łatwiej się połapać. Lepiej jest liczyć 2+6 niż 25+67, a mój umysł gdy widzi liczby ponad 100 w pierwszym odruchu szuka kalkulatora.
 
Matyjasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem