Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-03-2009, 14:44   #11
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
Matyjasz, to co piszesz ma sens

Ja kiedyś stworzyłem mechanikę do któregoś z moich wczesnych systemów autorskich i zastosowałem schemat testu: wartość umiejętności przeciw stopniowi trudności określanemu przez MG (+/- ewentualne modyfikatory). Z tego co pamiętam umiejętności miały następujące stopnie:
podstawowy, niski, średni, zaawansowany, wysoki, mistrzowski.

Natomiast ST testu mógł być:
banalny, prosty, przeciętny, trudny, bardzo trudny oraz (niemal) niemożliwy.

Przez jakiś czas graliśmy na tym, nie powiem w miarę udanym schemacie i się sprawdzało.

W sprawie atrybutów powiem tak: mamy pięć atrybutów (cech)- siła, sprawność, budowa, inteligencja i mądrość - niech każdy z nich mieści się w przedziale 1-10 i dajmy do rozdzielenia około 25 punktów. Jeśli rozdzielimy je po równo na każdą cechę to dostaniemy przeciętniaka.

I zapytam jeszcze o system doświadczenia i awansu. Czy planujesz system bezpoziomowy czy poziomowy?
 
xeper jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem