Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2009, 11:05   #15
Eleanor
 
Eleanor's Avatar
 
Reputacja: 1 Eleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputację
Dostałam pytanie graczy co do kanonu słonecznych elfów. Ponieważ moja wiedza w tej dziedzinie jest raczej dosyć skromna, a oni nie chcieli się zadowolić moja odpowiedzią, ze moga mieć własną wizję elfów
i pragnęli poznać kilka słów prawdy, wykorzystałam pierwsze koło ratunkowe: "Telefon do przyjaciela"

Portaktujcie więc jego słowa jako dogmat

Brat_Draconiu:
Słoneczniki są dośc wyniosłe, często cholernie aroganckie. Polecam lekturę Evermeet: Wyspa Elfów. Jeden z największych męt elfich Kymil Nimisen był elfem słonecznym. Zwycięskie Ostrze ludu (organizacja zabijająca ludzi i chcąca ich zniszczyc) jest głównie słonecznikowa. Język to zwykły elfi. Ten zaś jest opisywany jako melodyjny i śpiewny. Rzecz jasna dużo zależy od konkretnego elfa - i charakter i sposób wysławiania. Myth Drannor aka Cormanthor był niezłym przykładem współistnienia elfów i innych ras(głównie ludzi). I kultura słoneczników to khem... 100% elfickości w elfickości. Daleko jej do ludzkiej imo. Masz opis zapomnianych krain? Tam w opisie evermeet fajnie to widac.

Elfy Faerunu - ten temat bywa przydatny

Skóra o brązowym odcieniu. Włosy blond(złoty blond), miedziane lub czarne. Oczy zielone lub złote. Mechanicznie pamiętac należy, że mają +2 do int zamiast zwykłego elfiego +2 do Zr.

zaglądnijcie więc też do opisu Evermeet
Podobno nie są też zbyt powściagliwe. (oczywiście postacie graczy mają prawo mieć rys, jaki graczom odpowiada, to co jest napisane wyżej dotyczy kanonu) mam nadzieje, że to wystarczy?
p
E

Ja:
Czyli nie są powściągliwe?

Brat_Draconiu:
Zależy co rozumiemy poprzez powściągliwość. Jeśli stoicyzm charakteru to może. Jeśli brak zdecydowanych działań etc. to zdecydowanie nie.
Zresztą czy powściągliwym można nazwać lud który dosłownie zmiótł jednym rytuałem Wysokiej Magii wrogie ludzkie królestwo?
Plus znacznie więcej elfów niż ludzi jest religijna(zresztą w FR każdy w jakiegoś boga wierzy)
Cormanthor, Myth Drannor... > nieco o Cormanthor
Evermeet

Jeszcze kilka linków
Corellon Larethian
Wieki temu, czyli co z wielkimi kr�lestwami elf�w?
Najwi�kszy atak drow�w na powierzchnie
Evermeet (1371 DR) - ju� go nie ma? oraz pytania powi�zane
(ostatni post na 1szej stronie - armia evermeet)
Elfi Bohaterowie
Year of Rise of Elfkin (spoilery)
 

Ostatnio edytowane przez Eleanor : 06-04-2009 o 12:02.
Eleanor jest offline