Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-04-2009, 15:48   #5
Solfelin
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 1 Solfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumny
Pomysł Terrapodiana wydaje się być bardzo ciekawy. I raczej na 100% mniej zakręcony, niż ten mój w klimacie s-f.


Hirin, no nie wiem, czy ktoś by się odważył tak zmieszać fantasy z kosmitami. x-D Każdemu, kto by wolał, życzę powodzenia...


A.C., z początku nie wiedziałem, o czym piszesz. Może trochę więcej "suchego" systemu, a nie tylko historii?


Co do następnych pomysłów:
Kosmos. Wiele ras obcych, także ludzka. Ludzie w tym systemie wiedzą o cywilizacjach pozaziemskich - nie dość tego, że się im udało z nimi skontaktować, to jeszcze okazało się, że te cywilizacje są dość sympatycznie nastawione do nich.

Po zapoznaniu się z nimi, itp. itd. okazuje się, że cywilazacje stanowią coś na rodzaj "makro-Ziemii", gdzie istnieją najrozmaitsze konfederacje, planety/cywilzacje-państwa oraz organizacje.

Tutaj można wprowadzić wątek polowania na odszczepieńców w zakamarkach kosmosu - handlarzy międzygwiezdną bronią, posiadaczy bomb atomowych.

Albo coś zwykłego, jak kosmiczna olimpiada. Albo wyścigi w kosmosie. Albo badanie jakiś substancji, czy też jako wysłannik jakieś międzyplanetarnej organizacji zbadanie nieznanych jeszcze dla nikogo, rejonów galaktyk.

Albo nawet zbadanie planety, gdzie istnieje cywilizacja inteligentnych istot. Tylko gracze, jako ludzcy wysłannicy innych cywilizacji, muszą zbadać inne istoty nie ujawniając się nim/nie pokazując się nim z powodów, które może już wymyślić MG.


W każdym razie, system by zakładał, że ludzie są w dobrych, miłych stosunkach z cywilizacjami pozaziemskimi i one są pozytywnie do nich nastawione. No, ale nie wszystkie. Tu też można wprowadzić jakieś intrygi, czy inną konspirację, którą gracze mają za zadanie ujawnić, udowodnić, itp.
 
__________________
Soulmates never die...
Solfelin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem