Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2009, 22:03   #4
Drusilla Morwinyon
 
Drusilla Morwinyon's Avatar
 
Reputacja: 1 Drusilla Morwinyon jest godny podziwuDrusilla Morwinyon jest godny podziwuDrusilla Morwinyon jest godny podziwuDrusilla Morwinyon jest godny podziwuDrusilla Morwinyon jest godny podziwuDrusilla Morwinyon jest godny podziwuDrusilla Morwinyon jest godny podziwuDrusilla Morwinyon jest godny podziwuDrusilla Morwinyon jest godny podziwuDrusilla Morwinyon jest godny podziwuDrusilla Morwinyon jest godny podziwu
Tak się złożyło, że z jakieś dwa miesiące temu znajomy namówił mnie do dołączenia do grupy grającej w ten system.
Początkowo szczerze mówiąc nie byłam przekonana, ponieważ ogólnie rzecz biorąc nie lubi SF.
Jednak zaczęłam grać i...
I nadal nie jestem do tego systemu całkowicie przekonana.
O ile sam świat zrobiony jest całkiem dobrze, to w wielu miejscach mechanika jest zagmatwana - weźmy na przykład takie rzuty w czasie walki - rzucanie całą garścią kości jest łagodnie mówiąc uciążliwe.

Albo weźmy robienie postaci według schematu - praktycznie nie da się zrobić dobrej u użytecznej postaci nie robiąc tego samemu, co z kolei może zabrać dłuższą chwilę...
Zwłaszcza, że takie np. manewry są zupełnie gdzie indziej niż reszta tworzenia postaci, oczywiście, a pewien sposób są sensownie umieszczone, ktoś jednak, kto po raz pierwszy trzyma podręcznik do GS może mieć problem z ogarnięciem tego.
Gdyby jednak pominąć tego typu, hm, nazwijmy to "niedociągnięcia", to system uznałabym za całkiem ciekawy i ogólnie rzecz biorąc znośny, co w moich ustach (zważywszy na niechęć do systemów SF) oznacza, że jest naprawdę dobry.
Opisy poszczególnych frakcji, historia świata, różne razy, to sprawia, że Gasnące Słońca są systemem, który uważam za jeden z tych, które naprawdę mogę polecić.
 
__________________
Co? Zwiesz dekadentami nas i takoż nasza nację?
Przyjacielu, ciężko myślisz, w innych czasach miałbyś rację.
Czyżbyś sądził, żeśmy tylko tępo w siebie zapatrzeni?
Nie wiesz, lecz to się nazywa ironia i doświadczenie.
Drusilla Morwinyon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem