Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2009, 22:10   #5
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Kelly
Nie no, sądzę, że gdyby ten świat był tak prosty i przewidywalny, to szybko by mi się znudził

Prawda jest taka, że nie wszyscy szlachcice zadzierają nosy - niektórzy nawet chcą następnej republiki. Nie wszyscy kapłani są też uwstecznieni. Jest w końcu cały 120to stronicowy podręcznik, opisujący dokładnie spory dogmatyczne w kościele. Wiele z wymienionych tam twierdzeń jest bardzo postępowych, choćby cała ideologia Eskatników. Nie mówiąc już nawet o odłamach kościoła obcych, które podchodzą prawie pod animizm i tylko cudem nie zabrali się za nie jeszcze panowie w azbeście

No i są dwie grube księgi o technologii. Pierwsza trochę płytka ale druga - Arcane Tech zawiera niesamowite ilości "nerdowych" smaczków technologicznych, łącznie z ideą działania najdziwniejszych urządzeń. Nawet rozdział o leczeniu kapłanów zawiera parę stron o badaniach nad drganiami sympatycznymi i analizie widma organizmów, łącznie z dokumentacją badań dawnych naukowców.

Dla mnie jest to jeden z najgłębszych i najlepiej opisanych systemów. A to, że korzysta z wątków użytych wcześniej w innych miejscach, nie czyni go banalnym.

No ale jeśli tak go odbierasz i taki ci się podoba, to też dobrze. Potwierdza to tylko fakt, że system jest niesamowicie uniwersalny i można grać w niego zarówno szybko i lekko, jak i drążąc i doszukując się smaczków i detali

Jeśli zaś chodzi o rzuty garścią kości, to ja po długich rozmowach z graczami wreszcie się do nich przekonałem. W ten sposób stopniowanie szansy/ryzyka jest znacznie dokładniejsze i bardziej realistyczne.

Inna sprawa, że rzucam bardzo mało i tylko wtedy kiedy jest to naprawdę koniecznie. O tworzeniu postaci napiszę więcej w następnym odcinku
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 21-04-2009 o 22:34.
Tadeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem