Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-04-2009, 01:32   #6
QuartZ
 
QuartZ's Avatar
 
Reputacja: 1 QuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemu
Ja osobiście z systemem GS spotkałem się po raz pierwszy przy okazji właśnie toczącego się "Odkupienia". Mimo iż na początku nie bardzo byłem przekonany ani do systemu, ani tym bardziej do grania voroxem (bo to był warunek "wolnego miejsca" ), ale teraz jestem już po dwukrotnej lekturze podręcznika do tej rasy i zaczynam wgryzać się w resztę świata.

Mimo, że są rzeczy które nie do końca mi pasują, to jednak nie wymieniłbym ich na nic, bo pasują dla odmiany nie do mojego gustu a do całej koncepcji świata w jakim wszystko jest osadzone.

Wracając do voroxów jednak, bo chyba to jedyna rzecz jaką na prawdę oczytałem z kilku stron:
Tak przyjemnie napisanego podręcznika i przy okazji tak ciekawie stworzonej rasy nie widziałem już dawno. Może w pewnych miejscach kojarzy się to odrobinę z klasycznymi "orkami i trollami", a gdzie indziej z nacjami barbarzyńców, ale z drugiej jednak strony sama sytuacja rasy jest o wiele głębsza. W pewnym sensie to rasa, która prowadzi ewolucyjną wojnę na dwa fronty, bo po1. walczą ze swoją zwierzęcą naturą i "genetycznie" dzikie bestie nie różnią się prawie niczym od cywilizowanych przedstawicieli ich gatunku, a po2. walczą też jednocześnie o to, by odzyskać w oczach innych (patrz: ludzie) szacunek i zostać uznanymi za równych sobie. W wielu przypadkach są naiwni, że można by nawet użyć słowa "słodkie", a po chwili osamotnienia w dziczy mogą stać się jak kot, który uciekł właścicielowi i zasmakował w krwi upolowanych zwierzątek. Taki już nigdy nie będzie ponownie tylko domowym kotem, z voroxami jest to samo.

Teraz koniecznie muszę się zabrać za główne tomisko i technologię
 
QuartZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem